Krieger Krisztina, Budafok-Tétény fideszes egyéni képviselője szerint az ellenzék „bosszúhadjáratára” vezethető vissza, hogy téma lett a Karsay Ferenc polgármesterrel kötött tanácsadói szerződése, amelynek értelmében képviselői fizetésén felül havi 1,1 millió forintot kap az önkormányzattól – írja a hvg.hu.
Karsay Ferenc polgármester ex-felesége hozzátette, a polgármesternek is csak 24 órából áll egy napja, ha pedig minden ügyben neki kellene személyesen dönteni, nem lenne elegendő ideje. Ezzel kapcsolatban lép színre ő, mint tanácsadó.
Az ingatag, mindössze egyfős többségű ellenzéki pártok azért támadnak, és azért akarják, hogy kimondják esetemben az összeférhetetlenséget, mert akkor megszűnne a mandátumom, és időközi választásokat kellene tartani. Ebben az esetben hátrányból indulnánk, mert ilyen rövid idő alatt nehéz lenne egy teljesen új fideszes jelöltet felépíteni
– mondta Krieger Krisztina.
Krieger szerint az ellenzék „bosszúhadjáratának” hátterében részben az áll, hogy a júniusi választáson legyőzte a körzetében a Momentum helyi frakcióvezetőjének feleségét – magyarázta a hvg.hu-nak, hogy miért kezdeményezett ellene a Magyar Kétfarkú Kutya Párt képviselője összeférhetetlenségi eljárást.
A lap szerint összesítve Krieger három jogcímen kap pénzt az önkormányzattól:
- nagyjából 800 ezer forintos tiszteletdíj jár a képviselői munkája után,
- havi bruttó 1,1 millió a polgármesternek nyújtott tanácsokért,
- és 216 ezer forint egy külsős bizottsági tagságért.
A politikus szerint a három jogcímen beérkezett fizetése nem összeférhetetlen. Állítása szerint az eddigi rendszer a tagok képzettsége és felkészültsége előnyösebb volt a kerület szempontjából nézve, de „ha a többségben lévő ellenzéki képviselők politikai alapon akarnak embereket ültetni a testületbe, akkor nem tudunk mit tenni – tette hozzá.
Krieger Krisztina egyébként a közbeszerzési bizottságért járó plusz 216 ezer forintos juttatást nem is tüntette fel a vagyonnyilatkozatában.
Állítása szerint ezt nem is kellett megtennie, mert a nyilatkozatba csak az érvényes szerződések alapján járó juttatásokat kell beírni. Miután a nyilatkozatot januárban készítette, és sem akkor, sem decemberben nem volt megállapodása a bizottsági tagságról (csak azt megelőzően, tehát adott esetben akár januártól novemberig), így a törvények alapján nem követett el szabálytalanságot, amikor nem írt erről a bevallásában.
Évi több tízmilliós fizetés, akár 60 milliós búcsúpénz - nem rossz biznisz EP-képviselőnek lenni
A brüsszeli testületből kiesett politikusok átmeneti ellátást kapnak, ráadásul 63 éves koruktól európai nyugdíjra is jogosultak.Bővebben>>>