A Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium (KTM) közölte:
változatlan feltételekkel veszik át a katasztrófavédelem munkatársait a kormányhivatalok.
Múlt heti lapinformációk szerint
az eddig az OKF-nél - a Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóságokon és azok kirendeltségein - végzett közigazgatási és hatósági feladatok ellátására idén október 1-től a közigazgatási hivataloknál Katasztrófavédelmi Osztályok jönnek létre.
Ezek területi szervek lesznek, vagyis egy ilyen osztályhoz több megye is tartozik majd.
Az átszervezés az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) mintegy 1200-1300 munkavállalóját érinti.
A szaktárca mostani tájékoztatója szerint október 1-jétől számos más hatósági feladathoz hasonlóan
- a vízügyi-vízvédelmi,
- tűzvédelmi
- és iparbiztonsági hatósági és szakhatósági hatásköröket a fővárosi és vármegyei kormányhivatalok látják el.
Ezeket a hatósági feladatokat a továbbiakban a környezetvédelmi, hulladékgazdálkodási, műszaki biztonsági, építésügyi és számos másik hatósági feladattal együtt egy szervezet látja majd el.
A módosítás a tűzvédelmi, iparbiztonsági, vízvédelmi és vízügyi hatósági feladatokat ellátó személyeket érinti.
- Ha az érintett munkavállalók a jogviszonyváltás mellett döntenek, a vonatkozó szabályok szerint illetményük nem lehet kevesebb a jogviszony átalakulását megelőző napon betöltött szolgálati beosztás alapján járó illetmény mértékénél.
- Hatósági vezénylés, hatósági kirendelés esetén pedig a vezénylés ideje alatt továbbra is a hivatásos jogviszony szerinti illetmény szabályokat kell alkalmazni
– közölte a KTM.
A katasztrófák elhárításával és megelőzésével kapcsolatos nem hatósági jellegű feladatokat, valamint veszélyhelyzetek esetén a mentést és a polgári védelmet továbbra is a katasztrófavédelem szervei látják el.
Bárdos Judit, a Belügyi, Rendvédelmi és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezetének (BRDSZ) múlt héten úgy nyilatkozott:
az átszervezéssel lehetetlen helyzet elé állították a katasztrófavédelmis munkavállalókat, ráadásul a jogszabály által előírt 30 napos határidőt sem tartották be, hiszen október 1-g alig másfél hét van.
A szakszervezeti vezető szerint a dolgozók 5 nap gondolkodási időt kaptak, hogy döntsenek a jövőjükről, miközben számos nyitott kérdésre nem is kaptak érdemi választ.
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!