Dánielisz Ágnes, a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ járványügyi főosztályvezetőjének elmondása szerint
a múlt héten 30 százalékkal emelkedett azoknak a száma, akik légúti fertőzéses tünetekkel orvoshoz fordultak.
Kapcsolódó
A megbetegedések hátterében a laboratóriumi adatok szerint
- körülbelül 11-12 százalékban a koronavírus áll;
- az influenza előfordulása egy százalék alatt van, ahogy az egyéb kórokozók is;
- nincsen semmi domináns, nagyon sokféle vírus lehet, egyéb, régóta itt lévő koronavírusoktól kezdve a rinovíruson, metapneumovíruson át sokféle egyéb vírusig.
A szakember az InfoRádiónak nyilatkozva azt mondta:
ez a koronavírus-átfertőzöttség még nem nevezhető súlyosnak, hiszen nem a betegek több mint felénél fordul elő, hanem csak a kisebb részüknél.
Az őszi szünet utáni időszakban gyakran megnövekszik a légúti megbetegedések száma, mivel a gyerekek visszatérnek az iskolákba, és a vírusok könnyebben terjednek. A legtöbb esetben nem dominál egyetlen vírus sem, és különböző légúti vírusok is jelen vannak.
A vakcinázásról szólva Dánielisz Ágnes elmondta, hogy
a Covid-19 elleni oltások beszerzése folyamatban van, és hamarosan tájékoztatják a lakosságot a további lépésekről.
Ezen kívül az influenza elleni oltások október vége óta elérhetők a háziorvosoknál, és a kockázati csoportba tartozóknak (60 év felettiek, illetve alapbetegséggel rendelkezők) mindenképp ajánlott a vakcina felvétele.
A szakértő hangsúlyozta, hogy Magyarországon az influenzajárvány általában január-február környékén szokott kialakulni, így jelenleg nincs ok aggodalomra ezen a téren. Az influenza elleni oltás azonban a megelőzés kulcsa, és mindenkinek ajánlott, aki az érintett csoportokba tartozik.
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!