Tizenöt éve nem történt a vasút hibájából halálos közlekedési baleset, de abban van felelőssége a társaságnak, hogy mindenki figyelmét felhívja a szabályok betartására – közölte Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookra feltöltött videójában.

A balesetek elkerüléséért a következő hónapokban mintegy háromszáz átjáróba helyeznek el táblákat, rajtuk a vészhelyzet esetén értesítendő telefonszámmal és a vasúti szakasz azonosítójával.

Az embereket arra kérte a vezérigazgató, hogy vészhelyzet esetén hívják a táblán feltüntetett telefonszámot, mondják be az azonosítót, így azonosítva a helyszínt. Ezzel szerinte tragédiák előzhetők meg, a hívás beérkezése után a MÁV dolgozói azonnal intézkedhetnek a vonatforgalom megállítására.

A projekt Budapesten és Pest vármegyében kezdődik, mert ott vannak a legnagyobb és a legforgalmasabb átjárók, de később az egész országra kiterjesztik.

Idén tizenöttel több baleset volt a vasúti átjárókban mint tavaly, és kétszer annyian haltak meg ilyen balesetben, mint egy éve.

A MÁV honlapján azt közölte, hogy mivel az idén az „érzékszerveket befolyásoló eszközök miatt bekövetkezett balesetek száma” is megemelkedett, a vasúttársaság jövőre a kampány folytatásaként a vasúti átjárók előtti aszfaltra felfestett figyelmeztető piktogramokkal hívja fel a figyelmet a közlekedés közbeni telefonálás és fülhallgató használat veszélyeire.

Tragédia a síneken: borzalmas vonatgázolás történt

A Gyöngyösön elgázolt ember a helyszínen életét vesztette. A Keleti pályaudvarról vasárnap 5 óra 30 perckor Gyöngyösre elindult IR85-ös Mátra InterRégió volt a baleset részese.