Nagy István tárcavezető az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete Európai Mezőgazdasági Bizottságának ülésén elmondta, hogy a víz nem áll korlátlanul a rendelkezésünkre, számos ország lakossága és természetes élővilága pedig már most vízhiánnyal küzd.
Magyarország szerencsés az adottságai szempontjából, jó minőségű és gazdag a vízkészlet, a mezőgazdaság mégis megszenvedte a tavalyi nyarat: jelenleg a vízgazdálkodás legfontosabb feladata, hogy megtartsa a vizeket a tájban és a folyók holtágaiban.
A föld- és vízkészletekkel való fenntartható gazdálkodás elengedhetetlen a globális élelmezésbiztonság eléréséhez.
A miniszter kiemelte, hogy a termőföld nem csak a jó minőségű élelmiszertermelés alapja, hanem a környezet- és klímavédelem fontos alappillére is: szénmegkötő és tisztítóképessége kiemelkedő, ez pedig nagyban kihat az élet minőségére.
Magyarország számára rendkívül fontos környezeti erőforrást jelent a talaj, emellett pedig nélkülözhetetlen gazdasági tényező, így a hazai agrárpolitika kiemelten kezeli a talajjavítás és a fenntartható talajművelés kérdését.
Nagy István kiemelte a kutatás-fejlesztés, az innováció, az oktatás és a globális együttműködés szerepének jelentőségét a fenntartható gazdálkodás elérésében.
Csaknem 40 ország vesz részt idén Magyarországon az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete Európai Mezőgazdasági Bizottságának ülésén, ahol régiót érintő kihívásain felül a föld és víz kapcsolatának szempontjait is figyelembe veszik, különösen az éghajlatváltozást, a biológiai sokféleséget, a nemek közötti egyenlőséget, és az élelmiszerbiztonságot.
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!