Márciusban 3,6 százalék volt az egy évre visszatekintő drágulás Magyarországon. Februárban 3,7 százalékos inflációt jelentett a KSH, vagyis folytatódott az immár 14. hónapja tartó árindex-csökkenés.
A mai inflációs és a maginflációs adat a jegybank Inflációs jelentésében prognosztizált előrejelzési sáv közepén alakult
– jelezte a Magyar Nemzeti Bank a mai inflációs adathoz fűzött hagyományos gyorsértékelésében. A tartósabb inflációs tendenciákat megragadó, éves bázisonszámított jegybanki mutatók szintén mérséklődtek. A ritkán változó árú termékek inflációja (6,1 százalék) és a feldolgozott élelmiszerek nélkül számított maginfláció (6,4 százalék) éves áremelkedése egyaránt 0,7 százalékponttal csökkent az előző hónaphoz képest.
Rövidebb bázisú (évesített 3hó/3hó) összevetésben a maginfláció és az infláció emelkedett márciusban egyes piaci szolgáltatások esetében megvalósuló visszatekintő átárazások következtében, azonban mindkét mutató továbbra is 4 százalék alatt alakul. Az előző hónaphoz viszonyított áremelkedés mértéke a teljes fogyasztói kosár és a maginfláció esetében is alacsonyabban alakult a tavaly márciusban tapasztaltnál, de meghaladta az év ezen időszakára jellemző historikus átlagot.
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!
Legolvasottabb

Nagy a baj: rendkívüli kormányülést hívtak össze a megállíthatatlanul terjedő vírus miatt

Kritikus lehet az idei nyár Európában, be kell húzni a féket

Megvan a bűnös, ez okozta a pénteki borzalmas földindulást

Rémesen indul a hét: összeomlott a japán tőzsde

A fasorba sincsenek az állampapírok: örülhet, aki egy másik hazai pályán fektetett be
Előrenyomultak az oroszok: megszállták Zaporizzsját

Hatalmas gáz- és olajmezőre bukkantak a tengeren

Egy új NAV-os húzás kesztyűs kézzel bánik a jogkövető adózókkal, de sokba fájhat a mulasztás

Máris hatnak Trump vámjai: megvan az első autógyár, amelyik árat emel
