Nincs napirenden az iskolai mobiltelefon-használat korlátozásáról szóló szabályozás felülvizsgálata – közölte a Népszavával a Belügyminisztérium. A múlt csütörtökön több mint 300 oktatási intézményben kellett bombariadót elrendelni egy névtelen fenyegető üzenet miatt. Korábban ez is egy indok volt a mobiltelefonok leadása ellen, hogyha a gyerekek veszélyhelyzetbe kerüljenek, el tudják érni a szüleiket.

Az idei tanévtől a diákok nem tarthatják maguknál mobiltelefonjaikat, főszabály szerint azokat tanítás előtt le kell adni és biztonságosan el kell zárni. Sok szülő a múlt heti bombariadó közben és utána sem tudta telefonon elérni gyermekét, az iskoláktól pedig csak később kaptak tájékoztatást.

A szaktárca közölte:

ilyen esetekben gyermekek felügyeletéről és a szülők értesítéséről az iskolának kell gondoskodnia, ez nem a gyermek feladata, tehát a mobiltelefonok gyermekeknek való visszaosztása egy ilyen veszélyhelyzetben indokolatlanul lassítaná az iskolák kiürítését.

Hozzátették: a vészhelyzet elmúltával az igazgatók döntik el, folytatódhat-e az oktatás, a mobiltelefonokkal kapcsolatban is, „a döntésnek megfelelően járnak el”. Közölték azt is, a pedagógusok oktatási célra és ilyen helyzetekben is használhatják telefonjaikat, esetükben a jogszabály „csak a magáncélú használatot korlátozza.”

Tavaly a szeptemberi iskolakezdés idején szétcincáltuk itt az Economx oldalán azt, hogy mi az előnye és a hátránya az iskolai telefontilalomnak? Hogy tanulják meg így a gyerekek használni a technológiát a hétköznapokban és védekezni az online zaklatások ellen? Ezeket a kérdéseket tettük fel a ChatGPT-nek, válaszul pedig komplett jogszabályokat kaptunk. Az AI nem csak az oktatást érintő kérdésben segített most rendet tenni, de más területeken is bevethető, komoly változásokat okoz a térhódítása.Erről itt olvashat többet >>>