Egy 60 éves férfi 2024. július 15-én egy cég befektetési ügyintézővel folytatott beszélgetést. Miután a férfi letette a telefont a számlájáról alig három perc alatt, három részletben több mint 21 millió forint tűnt el, illetve utaltak át illetéktelenül, anélkül, hogy a sértett tudott volna róla.
A Sátoraljaújhelyi Rendőrkapitányság csalás bűntett miatt indított eljárást, így azt is vizsgálja a hatóság milyen trükkel sikerült megtéveszteni a férfit, aki a befektetési pénzét akarta volna végre saját javára fordítani.
A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság is folyamatos erőfeszítéseket tesz az online csalások elkövetőinek felkutatására a Magyar Rendőrség Mátrix Projektjének keretein belül.
A rendőrségi tapasztalatok azt mutatják, hogy a bűnözők tárháza kifogyhatatlan, de a cél ugyanaz, megtudni az áldozatok banki adatait, hozzáférni a számlájukhoz, csalárd módon megszerezni a pénzüket.
Erre figyeljen oda
- A rendőrség azt tanácsolja, hogyha bankja nevében gyanús tranzakciókra hivatkozva telefonon keresik, minden esetben szakítsa meg a hívást, és ezután személyesen, vagy a pénzintézet által megadott telefonszámon keresztül visszahívással győződjön meg annak valóságtartalmáról!
- Ne adja meg bankkártya vagy online banki adatait és ne küldjön másolatot okmányairól!
- Ne töltsön le semmilyen programot a telefonos ügyintéző javaslatára!
Az online térben elkövetett bűncselekmények megelőzéséről a www.kiberpajzs.hu oldalon szerezhet további hasznos információkat – hívta fel a figyelmet a police.hu.
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!