A repjegy.hu friss felmérése rámutat: az emberek többsége (77,5 százalék) nyitott egy olyan utazásra, amelynek az úti célját csak az indulás előtt ismerné meg. A meglepetés utazások iránti növekvő érdeklődés azt mutatja, hogy nagy az igény a spontaneitásra – és ez a mentális egészségre is pozitív hatással lehet.
Az emberek a szabadságot, amit az előre meg nem tervezettség jelent, inkább a fiatalsághoz kapcsolják, hiszen ahogy legtöbben öregszenek, kikopik az életükből a rögtönzés – olvasható a Repjegy.hu sajtóközleményében.
Magához a sikerességhez is inkább társítják az olyan szavakat, mint a tudatosság, a tervezettség és a kiszámíthatóság. Az emberek ma már inkább szeretik hetekre, akár hónapokra előre pontosan tudni, mit fognak csinálni, milyen feladatok várnak rájuk, és azt is jó előre eldöntik, hogyan fognak kikapcsolódni.
Ezzel szemben az előre meg nem tervezettség félelmetes lehet, mivel a rutin és a kiszámíthatóság ellenpólusa, pedig a valódi ellenfél pont, hogy a merevség.
A tudatosan spontán életmód nem azt jelenti, hogy minden kontrollt elengedünk. Inkább arról szól, hogy néha teret adunk a váratlannak, hiszen a legjobb élmények sokszor pont így születnek
– mondja Holczinger Zoltán a repjegy.hu online üzletágának vezetője.
Egy tavaly a Time magazinban publikált kutatás összefüggést talált a spontán gondolatok és a nagyobb elégedettség között, a pozitív gondolkodásmódot pedig a lassabb öregedéssel hozták összefüggésbe. A spontaneitás tehát az, amikor minden cél nélkül, magáért az örömért végzünk valamilyen cselekvést, ilyenkor a gondolataink szabadon áramlanak, rugalmasan ugrálnak egyik ötlettől és témától a másikig.
Ahhoz, hogy valaki ezt egy életen át képes legyen fenntartani, edzésben kell tartania magát, mivel a biológiai öregedéssel az agy europlaszticitása is valóban csökken. Azok a dolgok, amik rugalmasan tartják az agyat, nagyon is fontosak a rögtönzés és a nem tervezettség szempontjából.
A repjegy.hu nem reprezentatív online kérdőíves kutatásából kiderül, az utazók 82 százaléka kifejezetten kikapcsolódás céljából utazik, és egyre többen gondolják, hogy meglepetésként szeretnék megélni az élményt.
Ide repül a legtöbb magyar, de van egy titkos vágyuk, amire nincs pénz
A Kiwi.com adatai szerint 2025-ben átlagosan 156 euróba kerül egy repülőjegy.Bővebben>>>
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!
Gazdasági hírek azonnal,
egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!
Legolvasottabb

Újabb szigor jön az egészségügyben

Kamatugrás: közel 8 százalékra vált az egyik legnépszerűbb állampapír

Drasztikusan csökkentek a keresetek – így nyomták le a futárbéreket

Kelet-európai bíborost bízott meg utolsó kívánságának teljesítésével Ferenc pápa
Kína felé fordul a japán óriás, váratlan bejelentést tett a Nissan

Ez a nyelv egyre fontosabb a munkaerőpiacon

Ausztriának befellegzik, jön a recesszió

Újabb európai országot támadnak az oroszok

Besokalltak a vasutasok: magát Lázárt kérik, hogy védje meg őket az utasoktól
