A nő az általa képviselt 2 társasháztól összesen 16 535 968 forintot sikkasztott el. Az eset sajnos nem egyedi, amely a több mint 20 éves társasházi törvény mellett nem is annyira meglepő. A szabályzat például nem ír elő semmilyen végzettségi minimumot a társasházi pénzügyeket ellenőrző számvizsgálói tagsághoz – írja a Blikk.
A helyzetet tovább nehezíti, hogy a társasházi tulajdonosok nagy többsége érdektelen, csupán 10-15 százalékuk jelenik meg a beszámoló közgyűléseken.
Kapcsolódó
A győri ügyben a képviselő megbízási díján felül több millió forintot utalt át az általa képviselt egyik társasház bankszámlájáról a sajátjára. Az átutalt összeget készpénzben utána ki is vette a számlájáról, illetve a házi kasszában lévő pénzeket is a saját céljaira fordította. A vádlott által okozott kár több mint 14 millió forint, amiből eddig 2 ezret térített meg. A nő egy másik ház képviseletét is ellátta, ennek számlájáról is leemelt több mint 2 millió forintot.
– áll a győri járási ügyészség közleményében.
Kiss Balázs Károly ügyvéd, a Társasházak és Számvizsgálók Országos Egyesületének (TSZOE) elnöke szerint bár a közös képviselő felelőssége, fontos tudni, hogy lehet és kell is ellenőrizni a közös képviselő munkáját, és ez alapvetően a számvizsgáló bizottsági tagok feladata.
A tulajdonostársak azonban általában csak évente egyszer szembesülnek a társasház pénzügyi helyzetéről az elszámoló közgyűlés alkalmával.
Új csalás terjed az online piactereken: mintha a bankja hívná, pedig csalókkal beszél
Futárszolgálatok és bankok nevével visszaélve próbálják kicsalni a gyanútlan eladók pénzét a Marketplace-n. Mutatjuk, hogyan tud védekezni a csalók ellen.Bővebben--->
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!
Gazdasági hírek azonnal, egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!