A TikTok népszerűsége egyre nő az európai politikusok körében, annak ellenére, hogy az alkalmazás biztonsága megkérdőjelezhető – írja a Reuters.
Simon Harris Írország miniszterelnök-jelöltje például arra használja a kínai tulajdonú közösségi platformot, hogy megmutathassa az embereknek, hogyan is jutott el jelenlegi pozíciójáig.
Kapcsolódó
Egy másik jelentős „TikTok-közszereplő" Emmanuel Macron francia elnök, aki már 2020-ben csatlakozott az alkalmazáshoz és mára 4 millió követővel büszkélkedhet.
Újonnan debütált még Olaf Scholz is azzal a kijelentéssel, ígéri nem fog táncolni videóiban. A platformra lépés nem is olyan meglepő, hiszen a szélsőjobb oldali német AFD párt már elég aktív az oldalon.
A platform a magyar politikusok körében is egyre népszerűbb. Orbán Viktor például legutóbb saját fiókján beszélt arról, hogy mostanában gyakran hallgatja Azahriah-t. A videó itt tekinthető meg.
Karácsony Gergely Budapest főpolgármestere is előszeretettel használja a videó-megosztót, ahol leginkább a videói alatt feltett kérdéseket válaszolja meg.
A fent említett politikusok azok közé az európai vezetők csoportjába sorolhatóak, akik szerint a kínai tulajdonú közösségi médiaplatform remek lehetőség a fiatalabb szavazók elérésére, annak ellenére, hogy az alkalmazás több biztonsági aggály miatt is megkérdőjelezhető.
A TikTokot az utóbbi időszakban egyre nagyobb figyelem övezi, hiszen a pekingi ByteDance vállalat tulajdonában lévő alkalmazás felhasználói tartanak adataik kiszivárgásától.
A német biztonsági ügynökségek például óva intenek a platform használatától, mert attól tartanak, hogy a személyes adatok a kínai kormány kezébe kerülhetnek vagy éppen a felhasználók befolyásolására használhatják fel őket.
Az Egyesült Államokban a törvényhozók jelenleg rá akarja kényszeríteni a kínai tulajdonost a platform eladására, bár az a lehetőség is felmerült már, hogy a TikTokot kitiltják a különböző „alkalmazásboltokból”.
A TikTok csak annyit reagált a vádakra, hogy szerinte a biztonsági figyelmeztetések indokolatlanok, és nem gyűjtenek több információt, mint más alkalmazások.
Újabb országban tűnhet el a TikTok: dominót indított el az USA
A titkosszolgálatokat felügyelő német parlamenti bizottság alelnöke szerint fontolóra kellene venni a kínai hátterű alkalmazás betiltását.Bővebben--->
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!
Gazdasági hírek azonnal, egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!