Az Artrom megvásárlására irányuló részvény-adásvételi-szerződés novemberben jött létre a GLGH Steel és az Artrom korábbi szerb tulajdonosai között. A tranzakció értékét nem hozták nyilvánosságra a felek.
Szerző(k): Z. B.Volt már rá példa, amikor a német kormány részesedést vásárolt nagy cégekben, hogy így mentse meg azokat a csődtől. Ilyen volt például a Lufthansa, az Uniper, valamint a Meyer hajógyár. Most Olaf Scholz nem zárja ki, hogy hasonló módon mentik meg az acélipari óriást, a Thyssenkruppot.
Szerző(k): L. K.A januárban hivatalba lépő elnök ígéretet tett rá: meg fogja akadályozni, hogy az ázsiai Nippon Steel felvásárolja az US Steel acélipari vállalatot.
Szerző(k): Gulyas ÁbelA svájci jegybank alapkamatot csökkentett, de a kínai is előállt egy intézkedéscsomaggal. Utóbbi azonban az elemzők többsége szerint hosszú távon kevés lesz. Vlagyimir Putyin orosz elnök ismét nukleáris fenyegetéssel állt elő, Volodimir Zelenszkij ukrán államfő pedig az Egyesült Államokba látogatott. Ezek voltak a hét legfontosabb külgazdasági és külpolitikai eseményei.
Szerző(k): Csernik-Varga AdriennMa kora délutánra szerveznek megmozdulást a volt Dunaferr dolgozói. A kormány eközben azonnali rendeletet adott ki Dunaújvárosról.
Szerző(k): G. É.Mintegy kétezer dolgozóját küldte állásidőre a Liberty Dunaújváros néven működő volt Dunaferr.
Szerző(k): G. É.Miközben az európai acélipar csak szenved, a Dunai Vasművet kínai segédlettel zöldítenék, amivel jelentősen növelnék az üzem versenyképességét. A LIBERTY Steel Group európai vezetője az Economxnak elárulta azt is, hogy a dunaújvárosi fejlesztés része a Kína és Magyarország közötti megállapodásoknak.
Szerző(k): Sarkadi-Illyés CsabaSok meglepetés ért bennünket. Szinte meg sem lepődünk, amikor egy beszállító a semmiből áll elő újabb követelésekkel – fogalmazott az Economxnak adott exkluzív interjújában a Liberty Steel Central Europe Holdings ügyvezetője, Ajay Kumar Aggarwal.
Szerző(k): EconomxA Népszava információi szerint 1800 tonnányi kifizetetlen acélgyártási salak miatt közel 136 ezer euróról szóló fizetési felszólítást küldött az egyik szlovák beszállítója a Duna Furnace Dunai Vasmű Kft-nek. A lap úgy értesült, hogy a Dunaferrként ismert vállalat másoknak is tartozik és még az áramszámlákat se fizette ki.
Szerző(k): Gulyas Ábel