Gyerekek is áldozatai lehetnek a TikTokon történő csalásoknak egy friss tanulmány szerint. A naponta több mint 1,2 milliárd felhasználó által látogatott platformon a gyerekek már tizenhárom éves kortól fiókot hozhatnak létre, így ők is könnyen a kiberbűnözők áldozatai lehetnek.
Szerző(k): Varga CsengeE sorok szerzője a mai nap két adathalász levelet is kapott, mindkettő gagyi, három másodperc alatt felismerhető hamisítvány volt. Bár a netes adathalászat megtörhetetlennek látszik, azért sokszor teljesen nyilvánvaló az átvágási kísérlet, főként, ha biztosan tudja az ember, hogy még soha életében nem rendelt semmit a hivatkozott cégtől.
Szerző(k): Drávucz PéterSzámtalan internetező esett áldozatul a csalóknak az utóbbi egy évben, miközben jellemzően feleslegesnek tartjuk az adatvédelmi tájékoztatók elolvasását. Pedig hasznos lenne.
Szerző(k): Fogarasi KittiÚj csalás terjed a közösségi oldalakon: „ingyenes”, úgynevezett ajándék bicikliket osztogatnak a Facebookon. A szenzitív adatainkat, köztük a bankkártya hozzáféréseinket kérik cserébe. A rendőrség figyelmeztet: semmiképp ne adjuk ki ezeket!
Szerző(k): Hercsel AdélNem egyszer szomorú tapasztalat, még a bűnüldöző hatóságok képességeit is „túllépi” az adathalászok számítógépes ismerete. Miképp szűrheti ki őket akkor az egyszerű felhasználó? Az IT-szakértő a Napi.hu-nak elmondta, sokszor valóban tehetetlenek vagyunk, de némi utánanézéssel megtanulhatjuk, mikor gyanakodjunk.
Szerző(k): Drávucz PéterÚj internet- és mobilbanki funkciót fejlesztett az OTP, amelynek segítségével a felhasználók azonnal lépni tudnak, amennyiben adathalász csalók áldozatává váltak.
Szerző(k): Hercsel AdélAdathalász csalókra figyelmeztet az MVM. Így lehet megkülönböztetni az igazitól a csaló üzeneteket.
Szerző(k): Hegedűs SzabolcsDrámaian megugrott az elektronikus térben bekövetkezett csalások értéke az elmúlt hónapokban, ráadásul a legtöbbször maga a bankkártya- vagy számlatulajdonos adja meg adatait a csalóknak, így a keletkezett kárért ő felel. Néhány alapvető szabály megtanulásával elkerülhetjük, hogy bűnözőknek adjuk a pénzünket.
Szerző(k): Drávucz PéterMost épp e-mailben támadnak a csalók, és azzal próbálkoznak az ügyfeleknél, hogy telepítsék újba banki applikációjukat. Mindenképpen legyünk résen, és ne dőljünk be a megtévesztő üzenetnek! Mutatjuk, mi mindenre érdemes gyanakodni.
Szerző(k): Hercsel Adél