Egyre több a bankszámlákat és bankkártyákat érintő csalási kísérlet, amelyek kellő óvatossággal, elővigyázatossággal elkerülhetőek. Az OTP Bank szakértői tapasztalatait felhasználva megnézzük, hogyan lehet ezeket megelőzni.
Szerző(k): Fellegi TamásÉvek óta drámai mértékben növekszik a legkülönfélébb online csalások száma, az adatok szerint a folyamatos „csúcsdöntéseknek” egyszerűen nincs határa. Az okok nyilván összetettek, az Economx által megkérdezett szakértők is így látják, ezért segítségükkel a legfontosabbakról most megpróbáljuk lerángatni a leplet.
Szerző(k): Drávucz PéterEgyre több embert érint a banki csalás, az adathalászat, de egyre többen vannak azok is, akik már tudatosan veszik fel a telefont és tárgyalnak a gyanús hívóval. A közösségi médiában sokan leírják az esetüket, hogy másoknak segítsenek, hogyan kell eljárni.
Szerző(k): EconomxÚj adathalász módszer ütötte fel a fejét: az úgynevezett kvishing a QR-kódokon keresztül pályázik a féltett titkainkra.
Szerző(k): Zádori BenceSzinte minden vírusirtót megkerül egy új, adathalász, androidos készülékeken terjedő vírus.
Szerző(k): Zádori BenceAdathalász bűnözők élnek vissza a Magyar Posta nevével: a „Kattints ide”, „Fizessen online” vagy „Küldje el nekem a csomagot”, illetve „Erősítse meg címét”, “Csomagja kézbesítésre vár, kérjük, erősítse meg a vám befizetését”, és hasonló feliratú üzenetek szerepelnek, ám linkre kattintva adathalász weboldalra kerül a címzett.
Szerző(k): EconomxIlletéktelenek megszerezték a Szerencsejáték Zrt. több játékosának jelszavát és beléptek TippmixPro fiókjaikba – közölte a Szerencsejáték Zrt.
Szerző(k): Varga CsengeGyerekek is áldozatai lehetnek a TikTokon történő csalásoknak egy friss tanulmány szerint. A naponta több mint 1,2 milliárd felhasználó által látogatott platformon a gyerekek már tizenhárom éves kortól fiókot hozhatnak létre, így ők is könnyen a kiberbűnözők áldozatai lehetnek.
Szerző(k): Varga Csenge