Új csalás terjed a közösségi oldalakon: „ingyenes”, úgynevezett ajándék bicikliket osztogatnak a Facebookon. A szenzitív adatainkat, köztük a bankkártya hozzáféréseinket kérik cserébe. A rendőrség figyelmeztet: semmiképp ne adjuk ki ezeket!
Szerző(k): Hercsel AdélNem egyszer szomorú tapasztalat, még a bűnüldöző hatóságok képességeit is „túllépi” az adathalászok számítógépes ismerete. Miképp szűrheti ki őket akkor az egyszerű felhasználó? Az IT-szakértő a Napi.hu-nak elmondta, sokszor valóban tehetetlenek vagyunk, de némi utánanézéssel megtanulhatjuk, mikor gyanakodjunk.
Szerző(k): Drávucz PéterÚj internet- és mobilbanki funkciót fejlesztett az OTP, amelynek segítségével a felhasználók azonnal lépni tudnak, amennyiben adathalász csalók áldozatává váltak.
Szerző(k): Hercsel AdélAdathalász csalókra figyelmeztet az MVM. Így lehet megkülönböztetni az igazitól a csaló üzeneteket.
Szerző(k): Hegedűs SzabolcsDrámaian megugrott az elektronikus térben bekövetkezett csalások értéke az elmúlt hónapokban, ráadásul a legtöbbször maga a bankkártya- vagy számlatulajdonos adja meg adatait a csalóknak, így a keletkezett kárért ő felel. Néhány alapvető szabály megtanulásával elkerülhetjük, hogy bűnözőknek adjuk a pénzünket.
Szerző(k): Drávucz PéterMost épp e-mailben támadnak a csalók, és azzal próbálkoznak az ügyfeleknél, hogy telepítsék újba banki applikációjukat. Mindenképpen legyünk résen, és ne dőljünk be a megtévesztő üzenetnek! Mutatjuk, mi mindenre érdemes gyanakodni.
Szerző(k): Hercsel AdélDollármilliós családi örökség reményét csillantotta fel az az állítólag Fekete-Afrikából érkezett levél, amit egyik olvasónk kapott kézhez. A bajosan hihető történettel becserkészett hölgy azonban nem rohant rögtön a kasszához. Helyette szerkesztőségünkbe továbbította a gyanús küldeményt, vessünk rá mi is egy pillantást.
Szerző(k): Sánta András