Bár a bankok komoly rendszerekkel védik a pénzünket, az adatainkra vadászó csalók is haladnak a korral és egyre rafináltabbak. De vannak olyan módszerek, amelyekkel élve legalábbis megnehezíthetjük a dolgukat.
Szerző(k): G. É.Találtak a csalók egy rést az üzenetküldő rendszer pajzsán. A trükknek pedig könnyű bedőlni.
Szerző(k): Z. B.Saját mesterséges intelligencia-rendszerrel fejleszti védelmét a fenyegető és rosszindulatú e-mailekkel szemben a Google. A vállalat szerint a Gmail már a kétes eredetű e-mail-ek 99,9 százalékát spam-be helyezi a rendszer, kérdéses, hogy a fejlődő hacker-technológiával mennyire tudja felvenni a versenyt.
Szerző(k): Zádori BenceAz online csalók szinte senkit sem kímélnek, alig maradt pár ember, akit ne találtak volna el. Egy friss felmérésből az derült ki, hogy a magyarok jól tájékozottak a csalásokkal és visszaélésekkel kapcsolatban, mindössze a megkérdezettek 1 százaléka mondta azt, hogy semmilyen típusú online vagy telefonos visszaélésről nem hallott még.
Szerző(k): L. K.Hamis banki értesítések és e-mailek segítségével, valamint távoli hozzáférést biztosító programok, például az AnyDesk letöltésére rábeszélve szerezték meg 30 kársult netbankjának belépési adatait csalók, akik százmilliós károkat okoztak azoknak, akik felültek egy 24 éves ukrán férfi vezette csoport ajánlatainak.
Szerző(k): L. K.A személyes adatainkra pályáznak az internetes csalók, akik igen ravasz módszereket alkalmaznak, hogy előnyt kovácsoljanak óvatlanságunkból.
Szerző(k): Sándor ZoltánA sértettek között volt olyan, aki több mint 70 millió forint utalt az elkövetőknek és még a kihallgatása során is azt állította, hogy az ismeretlen férfi szereti őt.
Szerző(k): Gulyás ÁbelElsősorban a hazai, a lengyel és a moldáv piacokat célozza Octo nevű androidos kártevő újabb verziója, amit ismert alkalmazások álcája alatt terjesztenek.
Szerző(k): Gulyás Ábel