Hankó Balázs vitt is ajándékot, meg nem is, hogy visszajuttassa az egyetemeket az Erasmus-programba.
Szerző(k): T. E.Visszadobja a labdát az Orbán-kormány Brüsszelnek a jogszabály-módosítással, amely csak akkor lép életbe, ha az unió megenyhül a jogállamisági vitában.
Szerző(k): T. E.Az Országgyűlés hétfői ülésén újra felhatalmazza a kormányt az ukrajnai háború miatti vészhelyzet meghosszabbítására.
Szerző(k): T. E.Már az Országgyűlés őszi ülésszaka alatt megszülethet az a törvény, amely megszüntetheti a magyar egyetemek kizárását az Erasmus- és Horizon programokból.
Szerző(k): T. E.A kormányzat meghajolt az Európai Unió előtt, és több éves elkeseredett politikai huzavona után megváltoztatta a KEKVA-törvényt, ami eddig akadályozta, hogy a magyar felsőoktatási hallgatók részt vegyenek az Erasmus-programban.
Szerző(k): Sarkadi-Illyés CsabaÚjabb népszerű, eddig állami fenntartású iskoláról derült ki, hogy egyetemi kézbe kerülhet. Miközben az ország egyes pontjain heves tiltakozást és meghátrálást vált ki a fenntartóváltás terve, másutt ezt maga az iskola kéri. Mindezt az ottani diákok, a pedagógusok és a szülők legnagyobb egyetértésével. Ez történik most épp Győrben is.
Szerző(k): Hercsel AdélA Békásmegyeri Veres Péter Gimnázium fenntartója az állam, ami azzal, hogy sok más iskolával együtt át akarja adni az ország jelenleg 4. legjobbjaként ismert gimnázium fenntartását is, gyakorlatilag beismerte: nem képes ellátni a feladatait – áll az Óbuda-Békásmegyeri Polgármesteri Hivatal közleményében.
Szerző(k): Eisenkrammer NóraÚj fokozatba kapcsolt az „iskolai privatizáció” és egyáltalán nem a véletlen műve, hogy ismert, jóhírű intézményekre vetik ki a hálót. Na de kinek és miért éri meg fenntartani egy középiskolát?
Szerző(k): Hercsel AdélA Felvi.hu friss adatai alapján ők már csak önköltséges egyetemi képzésre jutottak csak be, összesen 20 301-en. A 94 785 felvett hallgatóból 74 484-nek az állam finanszírozza a képzését.
Szerző(k): Zádori Bence