Egy év alatt 86 százalékkal esett az Alibaba profitja. A bevételek viszont meghaladták az elemzői várakozásokat.
Szerző(k): Gulyás ÁbelÚjrahasznosítható rakéták hordhatják ki a csomagokat: a cél, hogy már egy órán belül a vevőnél legyen a megrendelt termék.
Szerző(k): Hercsel AdélA kínai cégek egykor a Wall Street reménységei voltak, de aztán közbelépett a kommunista állam, és máris elfordultak a befektetők. Akadnak viszont nyertesek: a Temut üzemeltető társaság nem véletlenül ért majdnem egykori csúcsára.
Szerző(k): Fellegi TamásAz Alipay alkalmazás már egy ideje bevett fizetési módszer a Kínába látogatók körében, azonban most jelentős átalakulásokon esik át.
Szerző(k): Kiffer AnnaA Temu 2023-ra a legtöbbet letöltött alkalmazássá vált az Egyesült Államokban, világszerte pedig a nyolcadik helyet foglalta el. A minden riválisát letaroló webshop azonban itt nem szeretne megállni, idén már 3 milliárd dollárt költenének csak hirdetésekre, amiből bőven jutott az idei Super Bowlra is.
Szerző(k): Vermes ÁdámKína jelenleg legalább egy évvel le van maradva az Egyesült Államok mögött a mesterséges intelligencia területén, a legtöbb kínai vállalat szinte teljes mértékben az USA-ban kifejlesztett rendszerekre támaszkodik. A háttérben azonban már elindult a „100 modell csatája”.
Szerző(k): Vermes ÁdámCsúcson az amerikai tőzsdeindexek a nagy amerikai technológiai cégek talán többet érnek mint valaha. A versenyfutásban csúnyán lemaradt egykori kihívójuk, a kínai Alibaba amelynek részvényei lassan egy évtizede vannak tőzsdén. A politika a kínai gazdaság megtorpanása és vezetői hibák és hozzájárultak a kálváriához, a nagy kérdés érdemes e most beszállni a részvénybe.
Szerző(k): EconomxA közel egy éve „eltűnt” kínai milliárdos bankár, Bao Fan lemond minden pozíciójáról vállalatánál, a China Renaissance Holdingsnál.
Szerző(k): Hercsel Adél