Egy felmérés szerint 3,37 millió tonna alma van raktáron Európában, ami kevesebb a 2022-es készleteknél.
Szerző(k): Varga CsengeBár sem az enyhe tél, sem a kiszámíthatatlan tavasz nem kedvez az almatermelésnek, a csapadékkal telítődött talaj segíti a gyümölcsfák tavaszi kihajtását. Ha húz semmi váratlant az időjárás, a tavalyi gyenge termés után legalább átlagos mennyiségre lehetne most számítani.
Szerző(k): Hegedűs SzabolcsMagyarországon átlagosan 58 eurócentet adnak egy kilónyi almáért az Európai Bizottság adatai szerint.
Szerző(k): EconomxIdeges az európai almapiac, a nyugodtabb környezetre csak a jövő év elején számítanak a szakemberek.
Szerző(k): Csernátony CsabaPocsék éve van a magyarok két kedvelt gyümölcsének - számolt be az InfoRádió.
Szerző(k): Domokos LászlóAz uniós országokban eddig fejenként évente 12,2 kiló alma fogyott, a következő szezonban ez kevesebb lehet.
Szerző(k): Csernátony CsabaA szilva az egyik legjelentősebb magyar gyümölcs, sikerült fordítania a pocsék 2020-as év után.
Szerző(k): Csernátony CsabaA magyar almának van jövője, a legnépszerűbb gyümölcsből az áruházakban idén sem lesz hiány – mondta Feldman Zsolt mezőgazdaságért és vidékfejlesztésért felelős államtitkár. Az almatermelők helyzete ma valóban kedvezőbb, mint néhány évtizede, de az ágazat veszteségei súlyosak, a termőterület is közel a felére csökkent - közölte Takács Ferenc, a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet alelnöke.
Szerző(k): Domokos ErikaA WAPA (World Apple and Pear Association, Alma- és Körte Világszövetség) 90 ezer tonnával csökkentette az európai almatermésre vonatkozó előrejelzését - írta a FruitVeb Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács.
Szerző(k): Szász Péter