A háztartások betétállománya csökkent, a hiteleké pedig tovább növekedett júliusban. A lakosság egyre nagyobb adósságot halmoz fel, ráadásul nem lakáscélra, hanem inkább fogyasztásra vesznek fel kölcsönt. Népszerű hitelforma a lakás-, áru-, és a személyi hitel. Közben a vállalatoknál a betét- és hitelállomány is növekedett.
Szerző(k): Horváth BalázsKijött az MNB júliusi statisztikai mérlege. A készpénzállomány csökkent, a külföldi követelések és a kormányzat betétállománya nőtt, a bankrendszer pedig jól tartalékol.
Szerző(k): Horváth Balázs283,940 milliárd forint konszolidált korrigált adózás utáni eredményt ért el a második negyedévben, az OTP-csoport, ami az előző negyedévit 52 százalékkal, az egy évvel korábbit 75 százalékkal meghaladja.
Szerző(k): EconomxAmilyen nagy volt az aggodalom az pár hete a bankcsődök miatt, olyan megnyugtató a hatása, hogy az amerikai nagybankok közül kettő is remek negyedéves eredményről, nagy profitról számolt be.
Szerző(k): Fellegi TamásVisszatért a nyugalom a bankoknál, nem félnek már több csődtől, sok betétes mégis elviszi a pénzét. Az ok: máshol nagyobb hozamot lehet elérni, viszonylag biztonságosan.
Szerző(k): Fellegi TamásAz EKB adatai szerint már a bankcsődök hónapját megelőzően is folyamatosan vonták ki a betéteket az eurózóna bankjaiból. Ennek mértéke februárban rekordot döntött, de még nem volt aggasztó. Az ok, a látra szóló betétek nem hoznak szinte semmit a központi bankok emelései ellenére sem.
Szerző(k): EconomxNincs közvetlen hatással a két amerikai hitelintézet, a Silicon Valley és a Signature Bank tevékenységi engedélyének visszavonása a hazai bankpiacra, közölte a Magyar Nemzeti Bank a Napi.hu megkeresésére hétfőn délután. A jegybanknál hangsúlyozták: a hazai hitelintézetek egészséges hitelezési és mérlegadatokkal rendelkeznek.
Szerző(k): Németh TamásA Svájci Nemzeti Bank 30 milliárd frankkal csökkenti az egynapos betétállományt. Ez rekordmagas vágás.
Szerző(k): Szabó DánielElképesztő összegeket tett félre a lakosság a járvány alatt a világ legnagyobb gazdaságaiban, Magyarországon sem történt ez másként. Az optimisták szerint ebből sokat fogyasztásra költhetnek az emberek a járvány végén, ami pörgetheti a gazdasági növekedést. Az óvatosabbak szerint az emberek inkább hitelt törlesztenek, és nem költenek addig, amíg jobb helyzet nem lesz a munkaerőpiacon.
Szerző(k): Lovas-Romváry András