A biotechnológiai vállalat 1,1 milliárd dolláros költségcsökkentést és 10 új termék bevezetését tervezi 2027-ig.
Szerző(k): Kiffer AnnaKelet-Közép-Európa egyik leggyorsabban növekvő sturtupja tavaly 20 millió euró értékű tőkebefektetést kapott.
Szerző(k): Koncsek RitaA magyar gyógyszeripari vállalat a belga BCI Pharmát vásárolta fel.
Szerző(k): K. R.Az Alstom-Siemens megállapodás 2019-es megvétózása miatt még mindig fejfájós németek és franciák azt szeretnék, ha Brüsszel a legnagyobb uniós cégek összekovácsolására összpontosítana.
Szerző(k): Horváth TiborA tranzakció megerősíti a Richter tulajdon- és ellenőrzési jogát a németországi biotechnológiai eszközök felett.
Szerző(k): EconomxA VRG Therapeutics bekerült aközé a 10 európai biotechnológiai startup közé, akik többek között a Bayer gyógyszergyár szakértőinek véleménye alapján a legígéretesebb terápiás megoldásokon dolgoznak.
Szerző(k): Eisenkrammer NóraMiután a Nord Nordisk dán cég testsúlycsökkentő injekciója iránt hatalmas a kereslet, amit a gyártási kapacitás még nem tud követni, sok gyógyszergyár most ráveti magát az iparágra.
Szerző(k): Fellegi TamásIsmét felerősödhet a génmódosított növények (GMO) szabályozásával kapcsolatos vita az Európai Unióban. Az Európai Bíróság a közelmúltban meghozott ítélete és az új géntechnológiák (NGT) szabályozásának égető hiánya miatt nem húzható tovább a GMO-irányelv felülvizsgálata. A legnagyobb vita arról várható, hogy az új technológiával módosított szervezetek GMO-nak minősülnek-e.
Szerző(k): Nagy KristófAz egyetem közleménye szerint újabb hatalmas lépést jelent a hazai kutatás-fejlesztés területén, hogy 5,1 milliárd forintnyi támogatást nyertek el egy országosan is hiánypótló, úgynevezett krio-elektronmikroszkóp (KrioEM) beszerzésére, valamint a berendezésen alapuló kompetencia központ kialakítására.
Szerző(k): Horváth Tibor