Tavaly november óta nem volt ilyen mélyen a legnagyobb kriptopénz árfolyama, kedden délelőtt megközelítette a 87 ezer dollárt. Azt követően indult a radikális visszaesés, hogy február 24-én megerősítette Trump, hogy 25 százalékos tarifát vet ki a Mexikóból és Kanadából származó termékekre.
Szerző(k): Gulyás ÁbelSokan a kripto megváltójának gondolták Trumpot, ma már egyre többen arra tippelnek, hogy inkább a szektor ördöge. Kiszámíthatatlan, öntörvényű intézkedései teljes zűrzavart okoztak. De persze ne felejtsük el a háttérben húzódó manipulációkat se.
Szerző(k): Farkas TiborHétfő hajnalban az elmúlt három hét legalacsonyabb szintjére esett vissza a kriptodeviza árfolyama, az elemzők szerint nemsokára a 90 ezer dolláros lélektani határ alá süllyedhet a jegyzés.
Szerző(k): Gulyás ÁbelA tőzsdéken a medvecsapda fogalma az összehangolt, de ellenőrzött eladások egy formáját jelentheti, ami átmeneti visszaesést okoz egy eszköz árfolyamában. Egy ilyesmi történhet most egyes elemzések szerint a bitcoinnal is.
Szerző(k): Z. B.A Fehér Ház lelkesedésével a kriptodevizák iránt csak tovább táplál egy lufit, ami, ha kipukkad, komoly összeomlást okoz – figyelmeztet egy neves hedge fund vezetője. Pedig maga is nagy Trump támogató.
Szerző(k): Lovas-Romváry AndrásCsehország nemzeti bankja azt fontolgatja, hogy befektetné tartalékainak egy részét a neves kriptovalutába. Bár még nincs végső döntés erről, de ha így lesz, az merőben új távlatokat nyithat a BTC viszonylatában globálisan is.
Szerző(k): Sándor ZoltánA cseh jegybank vezetője több milliárd euróért akar bitcoint vásárolni. Ezzel Prága lenne az első nyugati központi bank, amely kriptoeszközöket birtokol, beelőzve Trumpékat és a Fed-et. Közben a lengyelek néhány hónap alatt a világ ötödik legnagyobb Bitcoin ATM-hálózatát építették ki.
Szerző(k): V. G.Nagyot zakózott a legnevesebb kriptovaluta, ám a BTC már kezd magához térni a váratlan kínai kiütés után. Íme a mesterséges intelligencia Szputnyik-pillanata.
Szerző(k): Sándor Zoltán