Orosz területekre csapott le a héten Ukrajna, a kurszki területekről kitelepítették a lakosságot. Az Egyesült Királyságban folytatódtak a southporti halálos késelés nyomán kialakult tiltakozások. Az európai versenyképességre nézve pedig vészjósló adatokat közölt az Eurostat. Ezek voltak a hét legfontosabb külgazdasági és külpolitikai eseményei.
Szerző(k): Csernik-Varga AdriennA brexittel az Egyesült Királyság legfőbb célja az volt, hogy megfékezzék az Európai Unió más tagállamaiból érkező bevándorlóáradatot. Ez sikerült is, közben azonban jelentősen nőtt az Európán kívülről az Egyesült Királyságba – legálisan és illegálisan – érkezők száma. Az egy hónapja hivatalba lépett kormányfő, a munkáspárti Keir Starmer valós megoldással nem tudott előállni, ahogy a 14 évig kormányzó konzervatívok sem. A megélhetési nehézségek miatt ráadásul a korábbi feszültségek is kiélezettebbé váltak. Ennek a problémahalmaznak a leképeződései az aktuális brit zavargások.
Szerző(k): Csernik-Varga AdriennTovább terjednek a a southporti halásos késelés nyomán kialakult tiltakozások, szerda este már a bit kormányfői hivatal közelében alakult ki dulakodás az aktivisták és a rendfenntartók között.
Szerző(k): G. É.III. Károly király személyesen az angol labdarúgó-válogatott szövetségi kapitányának üzent.
Szerző(k): G. É.A Munkáspárt 14 év után kerülhet vissza a hatalomba.
Szerző(k): T. E.A konzervatív kormányfő már napok óta azt sulykolja nyilvános beszédeiben: nem szabad hagyni, hogy a Munkáspárt szupertöbbséget szerezzen. A végső győzelemben már a látszat kedvéért sem bízik. Ez pedig nem véletlen, mivel több mint 20 százalékpontos is lehet a lemaradásuk a munkáspártiak mögött.
Szerző(k): Csernik-Varga AdriennVádalku alapján kiszabadulhatott vizsgálati fogságából a tízmillió titkos iratot nyilvánosságra hozó portáltulajdonos.
Szerző(k): G. É.A szókimondó brit politikus orosz-barát kijelentései nagy port kavartak a médiában.
Szerző(k): Balatoni Lilla