Az internetes étel- és élelmiszerrendeléssel kapcsolatos - gyakori - viták elkerülése érdekében a Budapesti Békéltető Testület (BBT) ajánlást állított össze a vállalkozások és a fogyasztók számára. Ebből kiderül az is, hogy milyen ételeket, élelmiszereket lehet visszaküldeni.
Szerző(k): Domokos ErikaAz április 11-14. között megrendezett újabb kuponos akció, a Glamour-napok apropóján szedett össze pár jó tanácsot a Budapesti Békéltető Testület.
Szerző(k): Szász PéterMikor vehet át online terméket egy kiskorú, illetve a BKV-ellenőr pótdíjazhat-e egy 16 éves kislányt? A Budapesti Békéltető Központ (BBK) most utánajárt annak, hogy mikor köthet a kiskorú szerződést egy kereskedővel, és bemutatott egy szélsőséges példát is szemléltetésképpen.
Szerző(k): Dzindzisz SztefanNéhány apróbb trükkel csökkenthető a fűtésszámla, de ha így is magas az összeg és a fogyasztónak fizetési nehézségei támadnak, arra is van megoldás.
Szerző(k): Komócsin SándorTörött okostelefonok, sérült televíziók, elutasított garancia. A Budapesti Békéltető Testület elé egyre több olyan vitás ügy kerül, amelyben a fogyasztók már eleve sérült állapotban kapják meg a megrendelt termékeket, mégis a csereigényüket elutasították. Mit tehetnek ilyenkor a fogyasztók?
Szerző(k): Domokos ErikaKét, a használtautó-vásárlók rémálmába illő történetről ír a Budapesti Békéltető Testület, amelyek azonban némi odafigyeléssel elkerülhetők lettek volna.
Szerző(k): Szász PéterEgy 66 éves ügyfelet rábeszélt az ügynök arra, hogy lakásbiztosításához kössön olyan kiegészítő elemeket, amelyek csak a 65 év alattiaknak valók. A dolog úgy bukott ki, hogy a biztosító ügyintézője kérdezett rá az „indokolatlanul magas” díjra. Az ügy nem éppen megnyugtató módon zárult derítette ki az Azénpénzem.hu.
Szerző(k): K. Kiss GergelySúlyos kár érheti azt az óvatlan fürdőzőt, aki értéktárgyait nem a strand értékőrzőjébe teszi - hívja fel a figyelmet a Budapesti Békéltető Testület.
Szerző(k): Szepesi AnitaFebruár 19-től jelentősen szigorodnak azok az előírások, amelyek alapján a villamosenergia-szolgáltatók szabálytalan vételezésre hivatkozva kötbér vagy kártérítés megfizetésére szólíthatják fel a fogyasztókat. A gázórák, villanyórák és az azokon található jogi zárak - plombák, zárógyűrűk - sérülései miatt a szolgáltatók gyakran kötelezik több százezer forintos összegű kötbér megfizetésére a fogyasztókat, akik bajba kerülhetnek, ha a jogaikat nem ismerik.
Szerző(k): K. Kiss Gergely