2017 óta most mérték a legkisebb októberi hiányt.
Szerző(k): EconomxA francia kormány ismét kihasználta az alkotmányos kiskaput, míg a lengyel ellenzék megtette az első igazán határozott lépést, amely a kormányváltáshoz szükséges. Brüsszelben lövöldözés volt, mire Szlovénia és Németország is a határellenőrzések szigorítása mellett döntött. Joe Biden amerikai elnök és Olaf Scholz német kancellár pedig Izraelbe látogatott. Ezek voltak a hét legfontosabb külgazdasági és külpolitikai eseményei.
Szerző(k): Csernik-Varga AdriennAz olaszok és a németek a bevándorlási kérdéseken hajba kaptak. A római kormány a brüsszeli korlátokat is feszegeti, növelték ugyanis az állami kiadásokat, ezzel pedig azt is bevállalták, hogy a vártnál nagyobb lesz idén és jövőre is a vártnál a költségvetési deficit. A spanyol konzervatív párt pedig nem tudott élni a kormányalakítási lehetőséggel. Ezek voltak a hét legfontosabb külgazdasági és külpolitikai eseményei.
Szerző(k): EconomxA nyugdíjasok, a családosok és a gazdák is az állami támogatások növekedésének örülhettek Szerbiában. A környezetvédők azonban koppantak, az eredeti költségvetéshez képest ugyanis csökkentették az ilyen jellegű beruházásokra szánt keretösszeget. Az újabb előrehozott választásokat még ki sem írták, de úgy tűnik, a kormány már bele is vágott a kampányba.
Szerző(k): Csernik-Varga AdriennKét éve nincsenek pályázati források az innovatív kis-és közepes vállalkozások számára, mondta a Napi.hu-nak Czafik Zoltán, a H-ION Kutató Fejlesztő Innovációs Kft. operatív igazgatója. Munkavállalóik elbocsátása helyett, beruházások leállításával tartják fenn a működőképességünket.
Szerző(k): Koncsek RitaA beszerezni kívánt 18 500 darab jármű átlag darabára több mint tízmillió forintra jön ki. A központosított, meghívásos közbeszerzés győztesével 4 éves keretszerződést kötne az állam bruttó 190 milliárdért.
Szerző(k): Horváth TiborOroszországban az elmúlt időszakban megugrott a politikai fogvatartottak és azok száma, akiket kifejezetten háborúellenes fellépéssel vádoltak meg és ítéltek el. Felmerül a kérdés, hogy a háborús kiadások és a nyugati szankciók mellett mennyire fél bele a Kremlnek, hogy hosszabb távon is fizesse ezeknek az embereknek a mindennapi ellátását. A kérdést Seremet Sándor, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója válaszolta meg a Napi.hu-nak.
Szerző(k): Csernik-Varga AdriennA Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFI) elnöke elmondta, hogy mennyit szán a kormány idén innovációs és kutatási pályázatokra.
Szerző(k): Varga CsengeA pénzügyminiszter az Országgyűlés keddi ülésén kiterítette a kormány lapjait: háborús időkre készül az ország, védelmi költségvetéssel számolnak.
Szerző(k): Varga Csenge