Október 31-én hivatalosan is vizsgálatot indított az e-kereskedelmi platformmal szemben az Európai Bizottság. A gyanú szerint a kínai vállalat nem lép fel hatékonyan az illegális kereskedelemmel és a függőségeket okozó kockázatokkal szemben.
Szerző(k): Gulyas ÁbelAz EU digitális szolgáltatásokról szóló törvénye (DSA) értelmében hozták létre azon német és máltai testületeket, egy magyarországival együtt, amelyek úgynevezett peren kívüli vitarendezési testületek. A héten döntenek az első közösségi médiával kapcsolatos fellebbezési ügyekben.
Szerző(k): Zádori BenceEzentúl már nemcsak a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatósághoz (NMHH) vagy bírósághoz, hanem az Online Platform Vitarendező Tanácshoz (OPVT) is fordulhatnak a hazai felhasználók.
Szerző(k): Gulyas ÁbelAz Európai Bizottság eljárásának hatására a kínai tulajdonban lévő vállalat mégsem vezeti be a képernyő előtt töltött időt jutalmazó funkcióját.
Szerző(k): Gulyas ÁbelÚgy tűnik, hogy a DMA-törvény márciusi életbe lépésével nyughatatlanná vált az Európai Unió a techóriásokkal szemben.
Szerző(k): Zádori BenceSzinte már hadjárat folyik a Temu ellen, kereskedők és fogyasztóvédelmi hatóságok tucatjai tiltakoznak a jogtalan piaci és jogi gyakorlatai miatt. Az Európai Bizottság azonban most kijelölte a kínai óriáswebshop útját.
Szerző(k): Zádori BenceNem csupán a digitális versenyszabályok betartása okoz gondot többek közt az Apple, a Google és a Meta óriáscégeknek, de ezeknek a platformoknak a működése nem egyszer ellentétes az uniós adatvédelmi rendelettel – mondta el az Economxnak a szakjogász, aki szerint az átláthatósággal és az indoklási kötelezettség betartásával is gondok mutatkoznak.
Szerző(k): Drávucz PéterAz Európai Unió többek között azt is vizsgálja, hogy a Meta platformjain hogyan ellenőrzik a felhasználók életkorát.
Szerző(k): Vermes ÁdámA kínai webshop olyan küszöbértéket ért el, ami új mérföldkövet jelent.
Szerző(k): Zádori Bence