A digitalizáció miatt nap mint nap, rengeteg betegadatot rögzítenek az okoseszközök és ez lépésre ösztönzi az egészségügy minden területén dolgozókat. Információkat gyűjtenek az egészségbiztosítók és a gyógyszercégek is a klinikai kutatások alkalmával, és ezeket pedig rendszerezni kell, hangzott el a Digital Health Summit konferenciáján.
Szerző(k): Koncsek RitaSzakemberek szerint az egészségügyi adatlopás nagyobb üzlet manapság, mint a fegyver- vagy a kábítószerkereskedelem. Zsarolótámadásra már Magyarországon is volt példa. Az érzékeny adatokért az átlagos váltságdíj 10 millió forintnál kezdődik. Egy bankkártya adatért átlagosan 5,4 dollárt, az egészségügyi adatért pedig 250 dollárt is kérnek a feketepiacon - hangzott el egy egészségügyi konferencián.
Szerző(k): Koncsek RitaBekerülhetnek a külföldön kapott Covid-oltások is az Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Térbe (EESZT) - derül ki a szerda esti Magyar Közlönyből.
Szerző(k): Szász PéterA bizottság 9 hónapos kötelező elfogadási időszakot állapít meg az oltási igazolványok tekintetében, és a feltüntetett információk is módosulnak.
Szerző(k): Rácz GergőRendkívüli oltási akció lesz ma: a Sinopharm mellett az oltásra regisztráltak a Pfizer vakcinájára is foglalhatnak időpontot a kórházi oltópontokra az Országos Oltási Munkacsoport döntése értelmében - értesült az Origo.
Szerző(k): K. Kiss Gergely300 ezer adag kínai Sinopharm-vakcinát tervez beadni a kormány jövő hét elején, ám ezúttal – most először – akárki sorba állhat az oltópontoknál, aki már regisztrált az oltásra – értesült megbízható egészségügyi forrásból a Szegeder.
Szerző(k): Szepesi AnitaCsupán két hét van hátra a csatlakozásra kötelezett magánszolgáltatóknak, hogy 2020. június 1-jével elkezdjenek adatokat szolgáltatni az Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Tér felé. Számtalan EESZT-kompatibilis medikai rendszer támogatja, hogy az egészségügyi államigazgatási szerv által ellenőrzött adatszolgáltatásnak eleget lehessen tenni - írja közleményében az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi).
Szerző(k): Szepesi AnitaA betegek többsége a hagyományos orvosi megoldásokat részesíti előnyben a digitális egészségügyi technológiákkal szemben. Az e-egészségügy iránti távolságtartást főként az adatbiztonsággal kapcsolatos aggodalmak táplálják és sokan az alapvető szabályozási kérdésekkel sincsenek tisztában - derül ki a Baker McKenzie friss felméréséből.
Szerző(k): Szepesi AnitaA kormány fontosnak tartja, hogy az egészségügyben fellelhető betegadatokat "egy csatornába" terelje, ezért a már működő elektronikus egészségügyi szolgáltatási tér (EESZT) adatbázisai tovább bővülnek - idézi Kásler Miklós emberi erőforrás miniszter mai sajtótájékoztatóján elhangzottakat az MTI.
Szerző(k): Szepesi Anita