Az Eötvös Loránd Tudományegyetem a 190. helyet szerezte meg a Quacquarelli Symonds európai rangsorában, így az idei világrangsor (QS WUR) után regionális szinten is a legjobb egyetem lett Magyarországon.
Szerző(k): Horváth TiborJelentős különbségek lehetnek a megszokott, tanév közbeni árak és a nyári lakhatási költségek között. Ugyanakkor még így is akadnak olcsóbb lehetőségek.
Szerző(k): H. A.Az ELTE azért nagyot ment, 140 helyett javított a világ legjobb egyetemeinek listáján. A magyar egyetemek közül a Szegedi Tudományegyetem a második, a Debreceni Egyetem pedig a harmadik helyezett.
Szerző(k): H. Sz.Szerdán az Ébredések Alapítvány által kiosztott Antistigma-díjban részesült Holló Bettina, az Index közélet rovatának munkatársa.
Szerző(k): Gulyás ÁbelÚj fokozatba kapcsolt az „iskolai privatizáció” és egyáltalán nem a véletlen műve, hogy ismert, jóhírű intézményekre vetik ki a hálót. Na de kinek és miért éri meg fenntartani egy középiskolát?
Szerző(k): Hercsel AdélA ragasztó molekulák segíthetnek a betegség kezelésében.
Szerző(k): K. O.Az ELTE hallgatói modern környezetben kutathatják a pénzügyi visszaélések megelőzési lehetőségeit az OTP-vel közösen létrehozott kutatólaborban. A pénzintézet az eredményeket a saját biztonsági rendszerének fejlesztéséhez is használni fogja, így a projekt nagy előrelépést hozhat a pénzügyi szektorban.
Szerző(k): Horváth BalázsA Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem dolgozói csatlakozva az ELTE dolgozói kezdeményezéséhez, elfogadhatatlannak tartják, hogy a közoktatási szektorban zajló bérrendezéssel egy időben a fenntartó továbbra sem biztosít forrást a magas színvonalú egyetemi oktatáshoz és kutatáshoz, továbbá a tisztességes bérezéshez és hallgatói juttatásokhoz.
Szerző(k): Eisenkrammer Nóra