A 20 milliós közép-ázsiai ország a világ egyik legnagyobb urántermelője és jelentős földgázkészletekkel rendelkezik.
Szerző(k): EconomxÚjabb fordulat Dunaújvárosban: az ISD Power felszámolási eljárást indított a Dunaferr utódcégével szemben. A nemzetgazdasági tárca a szankciók mellett a korábbi külföldi menedzsmentre mutogat.
Szerző(k): Szabó GyulaBoross Norbert lett a Magyar Energiakereskedők Szövetségének új elnöke.
Szerző(k): K. G.Helyi lapértesülések szerint az MVM megegyezett az E.ON Energia romániai gáz- és energiaszolgáltató felvásárlásáról.
Szerző(k): Sárosi ViktorMagyarország az európai élmenők közé tartozik azzal, hogy megfelelő időjárási körülmények között a villamosenergia-fogyasztás több mint kilenctizedét adja idehaza a napelemes csúcstermelés – írja közösségi oldalán az Energiaügyi Minisztérium.
Szerző(k): EconomxA sajtóban terjedő téves értelmezéssel szemben a távhődíjak októbertől tervezett csökkentése a lakossági felhasználókat nem érinti, az állami és önkormányzati intézmények számára jelenthet újabb könnyítést.
Szerző(k): Sánta AndrásA Ganz Transzformátor- és Villamos Forgógépgyártó Kft. egy olyan transzformátort épített, amely kulcsszerepet fog betölteni Magyarország villamosenergia-hálózatának működésében. A kisebb társasház méretű, 240 tonna tömegű gépet. A berendezés két, korábban üzembe helyezett transzformátorral rendszert fog alkotni, biztosítva az összeköttetést a magyar és a kelet-európai villamosenergia-hálózat között, illetve a kritikus fontosságú infrastruktúrát Ukrajna számára az európai villamosenergia-hálózathoz történő összeköttetésre.
Szerző(k): Sarkadi-Illyés Csaba90 százalék felett vannak a gáztartalékok, az uniós behozatalban az orosz gáz súlya alig ötödére esett vissza – derült ki az energiaügyi uniós biztos beszámolójából, amelyet a Fidesz EP-képviselője „győzelmi jelentésnek” titulált.
Szerző(k): K. G.Európa versenyképessége a tét és ehhez radikális lépésekre van szükség – ez a fő üzenete Mario Draghi, az Európai Központi Bank korábbi elnöke által készített jelentésnek, ami meghatározhatja az EU következő 5 éves ciklusát. Legalább 750-800 milliárd eurónyi befektetésre van szükség ahhoz, hogy Európa utolérje az Egyesült Államokat és Kínát.
Szerző(k): Tieger Endre