Az eurózóna tagállamaiban megtorpant, illetve elkezdett lassulni az építőipari termelés volumene. Ugyanakkor az EU-ban is megindult a zsugorodási trend.
Szerző(k): S. Z.Hogyan alakul az Egyesült Államok, Európa és azon belül Magyarország gazdasági helyzete a makrogazdaság egyik legfőbb fokmérője és az ezzel összefüggő munkaerőpiac állapota alapján? Száraz adatok értelmezésére vállalkozó cikkünkben ezt jártuk körül, és helyeztük kontextusba az Atlanti-óceánon innen és túl.
Szerző(k): Sándor ZoltánA szomszédban bejöttek az elemzői várakozások, csökkent a romániai drágulás üteme, így a megugró magyar infláció januárban a legmagasabb volt az Európai Unióban. Az elemzői várakozások szerint ez nem sokáig lesz így: a jegybank és a kormány is azt várja, hogy a januári kiugró infláció csak átmeneti volt.
Szerző(k): K. G.Éves szinten az euróövezetben a GDP-növekedés az előző negyedévivel megegyező mértékű, 0,9 százalék volt a tavalyi negyedik negyedévben.
Szerző(k): EconomxHa a román statisztikusok nem lepik meg az elemzőket pénteken, akkor januárban újra Magyarországon emelkedtek leginkább az árak az Európai Unióban.
Szerző(k): Károly GáborJanuárban 5,5 százalékkal haladták meg átlagosan a fogyasztói árak az előző év azonos hónapi értékeket - tette közzé gyorstájékoztatójában a KSH.
Szerző(k): Galgóczy ÉvaE hét során derül fény a KSH jóvoltából arra, hogy inflációs, építőipari és ipari adatok terén milyen képet fest a magyar nemzetgazdaság. Komoly gazdasági súlyt képvisel az elmúlt napok híre, miszerint kvázi Atlantiszként süllyesztették el a Rákosrendezőre megálmodott mini-Dubaj, illetve Grand Budapest óriásprojektjét. Eközben a forint lubickol és a kiskereskedelem az iparral együtt betegeskedik hazánkban. Heti makrogazdasági összefoglalónk.
Szerző(k): Sándor ZoltánA januári uniós adatok szerint a régióban drága a magyar üzemanyag, de a szomszédos országokénál olcsóbb. A nemzetgazdasági tárca szerint ez a kormány érdeme, mert „elérte, hogy a magyar családok kevesebbet fizessenek az üzemanyagért, mint a szomszédos országokban élők”. Az Economxnak nyilatkozó szakértő szerint annak ellenére, hogy a külpiacokon az elmúlt időszakban volt némi turbulencia Donald Trump amerikai elnök ténykedése miatt, a magyar árak stabilak, és a közeljövőben sem várható érdemi drágulás a benzinkutakon.
Szerző(k): Károly GáborVáratlan területeken fenyeget a nagyon alacsony munkaintenzitás és az abból származó leszakadás réme Magyarországon, ezzel a szegénység újratermelődése is jó időre eldőlhet területi alapon.
Szerző(k): Sándor Zoltán