Az előttünk álló hét igazán eseménydúsnak ígérkezik: nemsokára okosabbak leszünk azt illetően, hogy a nemzetgazdaságunk milyen állapotnak örvend a keresetek, a beruházások és az export terén is. Mindennap elénk tárul majd valamilyen gazdasági adatsor. Az elmúlt hét mindenesetre bőven lehetett volna rózsásabb is. Heti makrogazdasági összefoglalónk.
Szerző(k): Sándor ZoltánAz Európai Unió hivatal közlése szerint 2024-ben az átlagéletkor valamennyi uniós tagállamban nőtt, kivéve Máltát (-0,7 év) és Németországot (-0,1 év), utóbbi esetében ez a mutató az elmúlt két évben változatlan maradt. A népesség átlagéletkora Magyarországon 3,1 évvel emelkedett a vizsgált tízéves időszak alatt.
Szerző(k): EconomxAz eurózóna tagállamaiban megtorpant, illetve elkezdett lassulni az építőipari termelés volumene. Ugyanakkor az EU-ban is megindult a zsugorodási trend.
Szerző(k): S. Z.Hogyan alakul az Egyesült Államok, Európa és azon belül Magyarország gazdasági helyzete a makrogazdaság egyik legfőbb fokmérője és az ezzel összefüggő munkaerőpiac állapota alapján? Száraz adatok értelmezésére vállalkozó cikkünkben ezt jártuk körül, és helyeztük kontextusba az Atlanti-óceánon innen és túl.
Szerző(k): Sándor ZoltánA szomszédban bejöttek az elemzői várakozások, csökkent a romániai drágulás üteme, így a megugró magyar infláció januárban a legmagasabb volt az Európai Unióban. Az elemzői várakozások szerint ez nem sokáig lesz így: a jegybank és a kormány is azt várja, hogy a januári kiugró infláció csak átmeneti volt.
Szerző(k): K. G.Éves szinten az euróövezetben a GDP-növekedés az előző negyedévivel megegyező mértékű, 0,9 százalék volt a tavalyi negyedik negyedévben.
Szerző(k): EconomxHa a román statisztikusok nem lepik meg az elemzőket pénteken, akkor januárban újra Magyarországon emelkedtek leginkább az árak az Európai Unióban.
Szerző(k): Károly GáborJanuárban 5,5 százalékkal haladták meg átlagosan a fogyasztói árak az előző év azonos hónapi értékeket - tette közzé gyorstájékoztatójában a KSH.
Szerző(k): Galgóczy Éva