Az eurózónában tavaly november óta a legalacsonyabbra szelídült a fogyasztói árak emelkedésének üteme márciusban. Az energiaárak is csökkentek egy hajszállal.
Szerző(k): S. Z.Óvatos vámvárásuk miatt a kontinens vezető tőzsdéi nagy zakózással zárták a napot. Közben az olaj ára bedurrant, az aranyár pedig új csúcsot ért el.
Szerző(k): S. Z.A British Airways változtatása után a Ryanair is legfizetőképesebb ügyfelei után nyúlt.
Szerző(k): Sándor ZoltánDerült égből rukkolt elő a rezsitúra ötletével a rezsicsökkentési kormánybiztos, aki Erdélyben saját szemével nézte meg az áram- és gázszámlákat. Végigjárná az egész régiót, és a „sógorok” mellett a németekhez is bekopogtatna majd.
Szerző(k): Sándor ZoltánKarcsúbb lett az unió energiaimportja 2024-ben, miközben a vízkészletek is kimerülőben az EU déli szegletében. A már tiszta vizét vesztő Magyarország sem dőlhet hátra a nemzetstratégiai ügyben.
Szerző(k): Sándor ZoltánJelenlegi árfolyamon 523 milliárd forintot szán az unió a Digitális Európa Programra, mely érvelésük szerint a kontinens technológiai szuverenitását szavatolja. Az AI sem marad ki a 2027-ig szóló terveikből.
Szerző(k): Sándor ZoltánEurópa szerte szorul az élelmiszerkereskedelem, miután a magas árak miatt a vásárlók már több országban indítottak közvetlen háborút a láncok ellen. Horvátország, Bulgária, Bosznia-Hercegovina, Montenegró és Szerbia után most a svédeknél is a szupermarketek és a nagy termelők oligopóliumára zúdul a népharag, amiért a profitjukat helyezik előtérbe a lakosság érdekeivel szemben. A fogyasztói bojkott nemcsak az üzleteket, hanem az élelmiszeripar óriásait is sújtja.
Szerző(k): Thurzó KatalinEgy európai Kutatás+Fejlesztés (K+F) központ létrehozását tervezi a kínai cég, amihez már a BMW több mérnökét is sikerült megnyerni.
Szerző(k): Gulyás Ábel