Mindkét ország politikája hasonló: America/Hungary First, s itt nem a bezárkózáson van a hangsúly. Azzal, hogy Magyarországon az amerikai vállalatok élnek, élhetnek a kedvező gazdasági környezet és a befektetőbarát adórendszer nyújtotta előnyökkel, maguk a cégek és az amerikai tulajdonosok is versenyképesebbek lesznek a globális piacon - mondta Bársony Farkas, az Amerikai Kereskedelmi Kamara (AmCham) elnöke, a Kondor Holding vezérigazgató-partnere a Világgazdaságnak.
Szerző(k): Domokos LászlóTavaly jelentősen, 27 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi beruházások (FDI) a világon, miután a megelőző évben 16 százalék volt a visszaesés - áll az OECD jelentésében, amely szerint a tavaly Magyarországra érkezett FDI csaknem megduplázódott.
Szerző(k): K. Kiss GergelyBár csak kicsit esett vissza a lengyelországi külföldi működőtőke-befektetések értéke, máris aggódnak a szakértők, mert az ország hagyományos előnyei elveszni látszanak.
Szerző(k): Barabás JúliaAz Európai Parlament támogatta az első uniós szintű, külföldi működőtőke-átvilágítási rendszer felállítását, amely a stratégiai ágazatok védelmét hivatott szolgálni.
Szerző(k): Szabó ZsuzsannaKözép-Európa gazdasági növekedése kétszer nagyobb az európai átlagnál, amire Kína is felfigyelt - mondta Orbán Viktor kormányfő hétfőn Sanghajban, az első Kínai Nemzetközi Import Expón (CIIE). Bár eddig is kereste a kormány Kína kegyeit, a befektetések mégis elmaradtak.
Szerző(k): Szabó DánielKínában nőtt a külföldi működőtőke-befektetések (FDI) értéke júliusban éves összehasonlításban.
Szerző(k): Dzindzisz SztefanNagyot estek a világon a közvetlen külföldi befektetések (FDI) 2017-ben és bár idén némi javulás várható, a pozitív várakozásokat komoly kockázatok is fenyegetik - derül ki az ENSZ Kereskedelmi és Fejlesztési Konferenciájának (UNCTAD) legfrissebb jelentéséből. Magyarországon a beáramló FDI szempontjából látható javulás 2016-hoz képest, de a tavalyi érték messze elmarad a 2012-es szinttől.
Szerző(k): Szabó ZsuzsannaKína 45 milliárd forint értékű erőművi beruházást valósít meg Magyarországon, és bővülhet a légi összeköttetés is a két ország között - mondta a kínai látogatáson tartózkodó Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter az MTI-nek szerdán.
Szerző(k): Dzindzisz SztefanKormányzati körökben is egyre több szó esik arról, hogy a magyar gazdaságnak mihamarább át kellene állnia a magas hozzáadott értéket termelő, innovációvezérelt működésre. Eddig az látszott, hogy a mindenkori kormányok bebetonoztak egy olcsó munkaerőre, közepes technológiára építő és a nemzetközi értékláncban mind inkább lecsúszó működési modellt, amelyben a külföldi cégek platformjai "sivatagi katedrálisokként" helyezkednek el a gazdaságban. A sérülékenységet egy hazai tőkére épülő újraiparosítás enyhíthetné. Vajon alkalmas erre a magyar elit, illetve rendelkezésre áll-e elegendő tőke?
Szerző(k): K. Kiss Gergely