A NAPI Gazdaság 10,24 százalékos elemzői konszenzusánál rosszabb fogyasztói árindex adat látott napvilágot ma. A 10,4 százalékos év/év alapú infláció egyben azt jelenti, hogy várhatóan márciusban sem csökken 10 százalék alá az árindex. A szakemberek szerint így a márciusi adat vélhetően nem haladja meg a februári értéket. A KSH úgy véli az elektromos energia és a víz- és csatornadíjak számlázási módszerében bekövetkezett változások emelték az inflációt februárban. Az idén ugyanis az átalánydíjas elszámolás bevezetése miatt az áremelések koncentráltan februárban jelentkeztek, míg tavaly ez a hatás szétterült az első két hónapban.
Szerző(k): Baka ZoltánFebruárban 1,4 százalékkal emelkedett a magyar fogyasztói árindex, az év/év alapon számolt infláció pedig 10,4 százalék lett - tette közzé a KSH. Az utóbbi adat 0,16 százalékponttal kedvezőtlenebb az elemzői várakozásoknál. Az első két hónap átlaga 10,3 százalék. A szakemberek márciusban is 10 százalék feletti inflációra számítanak.
Szerző(k): Baka ZoltánElemzők szerint az eurózóna fogyasztói árindexe februárban 2,6 százalékra emelkedik a januári 2,4 százalékról. A Dow Jones felmérése szerint az energiahordozók áremelkedése és kergemarhakór miatt dráguló élelmiszerek növelik az inflációt a térségben. A hivatalos adat pénteken jelenik meg.
Szerző(k): Baka ZoltánA német fogyasztói árindex 0,6 százalékkal emelkedett februárban, ami év/év alapon 2,6 százalékos növekedésnek felel meg. A német statisztikai hivatal szerint elsősorban az olajárak befolyásolták az infláció alakulását. A fűtőolaj ára 9,9 százalékkal, a gázé pedig 34 százalékkal emelkedett egy év leforgása alatt.
Szerző(k): Baka ZoltánFebruárban tovább csökkent mind a prompt, mind a határidős piac forgalma. Az azonnali ügyletek 5,5 százalékkal, a határidős kereskedés volumene egytizedével szűkült. A tavalyi esztendő azonos időszakában a BÉT prompt forgalma több mint kétszer nagyobb volt az ideihez képest. Részletek a mai NAPI Gazdaságban.
Szerző(k): NAPI