A külgazdasági és külügyminiszter szerint az elektromos autóipari forradalom határozza meg a következő éveket a világgazdaságban.
Szerző(k): Zádori BenceVasárnap Svájcban, hétfőn Veszprémben tart beszédet a miniszterelnök.
Szerző(k): Hegedűs SzabolcsAz orosz elnök arra a felvetésre válaszolt, hogy Magyarországon vitát keltettek egy új orosz történelemkönyvnek az 1956-os magyar forradalommal kapcsolatos megállapításai.
Szerző(k): EconomxAz orosz államfő szerint nem helyes olyan külpolitikai lépéseket tenni, amelyek sértik más népek érdekeit. Mindezt másfél évvel azután jegyezte meg, hogy több tízezer katonát küldött Ukrajnába.
Szerző(k): Horváth TiborOrbán Viktor miniszterelnök Kiskőrösön, Petőfi Sándor szülőházánál tartotta meg március 15-i ünnepi beszédét. A kormányfő méltatta a költő életművét és sokat dicsérte emberi nagyságát, miközben sokat elárult arról is, milyen karakternek tartja a magyarokat.
Szerző(k): Economx175 évvel ezelőtt kezdődött az 1848–49-es forradalom és szabadságharc Magyarországon. A 2023-as megemlékezés különlegességét adja, hogy Petőfi Sándor születésének 200. évfordulóját is ünnepeljük. 1848 nem csupán Magyarországon alakult ki forradalmi helyzet, Európa történetének legnagyobb forradalmi hulláma söpört végig a kontinensen. A forradalomhoz pedig többek kötött az akkori gazdasági krízis vezetett.
Szerző(k): EconomxTovábbra is izzó parázshoz hasonlít Irán és az Amerika Egyesült Államok viszonya: a "halál Amerikára" és "felszabadított" Irán verbális ígérete feszül most egymásnak - írta meg az MTI.
Szerző(k): Szabó M. IstvánA szakértők egy részének véleményét olvasva a középiskolai tanulmányok egyik alapismeretét idézi fel a globalizáció, amely hasonlóan az energiához nem vész el, csak átalakul. Igaz ugyan, hogy az áruk kereskedelmének és a fizikai munkahelyek kitelepítésének (a fejlett országokból a feltörekvőkbe) útját állhatja a politika, azonban a szolgáltatások nyújtásának globalizációja átveheti ezek helyét.
Szerző(k): Komócsin SándorMikor csúsztak félre Oroszországban a politikai folyamatok, amelyek végül elvezettek az Ukrajna ellen indított értelmetlen háborúhoz? - teszi fel a kérdés egy régóta emigrációban élő orosz újságíró, aki úgy látja, hogy a KGB már a Szovjetunió utolsó időszakában elkezdte az állam mérgezését, ami mostanra elvezetett a közélet gyógyíthatatlannak látszó, krónikus betegségéhez.
Szerző(k): Komócsin Sándor