Orbán Viktor jobboldali uniós szövetség létrehozását tervezi, az első lépések már meg is történtek - kérdés, hogy lesz-e ehhez elég muníció. A német AfD kézenfekvő megoldásnak tűnne, ám a lebegtetés egyáltalán nem a véletlen műve. Mondhatni, magasabb érdekek akadályozzák az összeborulást.
Szerző(k): Hegedűs SzabolcsA visegrádi országokból keres partnereket képviselőcsoport alakítására a magyar miniszterelnök.
Szerző(k): T. E.Szuverenisták néven jöhet létre új frakció az Európai Parlamentben, amely a Mi Hazánkat is magában foglalhatja, a kormánypártok számára viszont több szempontból sem tűnik jó alternatívának a csatlakozás.
Szerző(k): Vermes ÁdámA következő hetekben eldőlhet, hogy melyik pártszövetséghez csatlakoznak, vagy függetlenek maradnak a magyar kormánypártok képviselői az Európai Parlamentben. Melyik lehetőséggel járnának jobban? Ladányi Ármint, az EuroAtlantic brüsszeli irodájának vezetőjét kérdeztük.
Szerző(k): V. G.Az európai parlamenti választások eredményei valóban jobboldali erősödést mutatnak, de az előrejelzésekkel ellentétben nem elsöprő mértékben. Az Identitás és Demokrácia, illetve a Konzervatívok és Reformerek is jóval több mandátummal számolhatnak, miközben a jobb-közép Európai Néppárt aratta a legnagyobb sikert.
Szerző(k): Balatoni LillaKözvetlen belpolitikai következménye nincs, de nagy jelentőséggel bír a tagállamok soron következő választásaira nézve.
Szerző(k): Tieger EndreAz Európai Parlament radikális jobboldali pártkoalíciója kizárta az Alternatíva Németországért (AfD) pártot, miután vezető jelöltjük a második világháború SS-katonáiról tett megjegyzéseket.
Szerző(k): Horváth TiborCsak a februári balatonalmádi frakcióülésre több mint harminc millió forintot költöttek, ahol megtalálták Novák Katalin és Varga Judit utódjait.
Szerző(k): Sarkadi-Illyés CsabaAz államfőjelölésnél inkább a megérzéseire, mint a közvélemény-kutatások eredményeire támaszkodik majd a kormányfő.
Szerző(k): T. E.