földárak

12.
10.
15:25
Termőföldpiac: rohamtempóban drágulnak a szántók

Termőföldpiac: rohamtempóban drágulnak a szántók

Tovább tart az évek óta tartó drágulási trend a földpiacon, a tavalyi áremelkedés a szőlők kivételével az előző évit is meghaladta. Volt olyan régió, ahol több mint háromszorosára nőttek az árak az elmúlt tíz évben. Hatalmas a területi különbség, míg a legdrágább, Hajdúszoboszlói járásban több mint 3 millió forint egy hektár szántó ára, a Pétervásárai és az Aszódi járásban nem éri el a 700 ezer forintot a Takarékban Termőföldindexe szerint.

Szerző(k): Szepesi Anita
11.
11.
18:01
Kilőttek a magyar földárak

Kilőttek a magyar földárak

A mező- és erdőgazdasági területek ára és bérleti díja a korábbi évekhez hasonlóan 2020-ban is jelentősen nőtt. Az eladott termőterületek átlagára 2019-hez képest a 8,2 százalékkal 1,7 millió forintra emelkedett, a bérléséért évi 64 400 forintot, a vételi ár 3,7 százalékának megfelelő éves díjat kellett fizetni - derül ki a Központi Statisztikai Hivatal Termőföldárak és bérleti díjak, 2020 című kiadványából.

Szerző(k): Szabó Dániel
11.
08.
11:43
Termőföldet venne? Rossz hír érkezett

Termőföldet venne? Rossz hír érkezett

Átlagosan tíz százalékkal nőtt a szántóterületek ára tavaly éves szinten, egyes művelési ágakban pedig még ennél is nagyobb volt a termőföld ellenértéke Magyarországon.

Szerző(k): Tóth László Levente
01.
02.
07:40
Ez vár a gazdákra

Ez vár a gazdákra

Igazságosabb lesz a földforgalmi szabályozás, köszönhetően a parlament által nemrég elfogadott jogszabálynak - idézi az MTI az Győrffy Balázs, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) elnöke Magyar Időknek adott interjúját. A NAK tervei szerint tavasszal kerülhet napirendre a gazdaságok működési formáinak és adózási rendszerének átalakítása.

Szerző(k): Szepesi Anita
08.
16.
12:57
Évente tíz százalékkal drágul a termőföld Romániában

Évente tíz százalékkal drágul a termőföld Romániában

A hazai farmerek és külföldi spekulánsok a tavalyinál 9 százalékkal több termőföldet vásároltak az idei év első felében Romániában, a mezőgazdasági hitelezők pedig arra számítanak, hogy legalább 2020-ig fennmarad az évi 10 százalék körüli áremelkedés a román földpiacon - derült ki a Capital.ro gazdasági portál csütörtökön közölt elemzéséből.

Szerző(k): Dzindzisz Sztefan