A jövő héten folytatódnak az egyeztetések a 2021. évi minimálbér és garantált bérminimum emeléséről - írja az MTI.
Szerző(k): Szabó ZsuzsannaMég tart az egyezkedés a jövő évi minimálbérről, de a szakszervezetek már beérnék kevesebbel is.
Szerző(k): Csernátony CsabaA bérek emelkedése lényegében fenntartja a vírusjárvány előtti erős dinamikát - állapították meg az MTI-nek nyilatkozó elemzők, akiket már erősen foglalkoztat a jövő évi bértárgyalások kimenetele.
Szerző(k): Szász PéterTávol álltak egymástól a munkaadói és a munkavállalói oldal javaslatai: míg előbbiek a jelenlegi bizonytalan helyzetben nem látnak rá reális esélyt, hogy január 1-től bért emeljenek, addig a szakszervezetek 10 százalék körüli minimálbér és garantált bérminimum emelésben gondolkodnak - derült ki a Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fórumát követően kedden.
Szerző(k): K. Kiss GergelyA teljes munkaidőben foglalkoztatott munkavállaló részére megállapított minimálbér összege 2020. január 1-jén 161 ezer forintra emelkedett, míg a garantált bérminimum havi összege 216 ezer forintra nőtt. A minimálbér-emelés miatt azonban számos juttatás és kedvezmény értékhatára is megváltozott - hívja fel a figyelmet a Mazars adótanácsadó cég.
Szerző(k): Szabó ZsuzsannaA minimálbér és a bérminimum újratárgyalását követeli négy szakszervezet, a foglalkozáspolitikáért felelős államtitkár pedig azt mondja, nem zárkóznak el semmitől - írja a Hír TV.
Szerző(k): Szász PéterNem számíthatnak a munkavállalók arra, hogy a korábbi megállapodásban szereplőnél jobban nő a minimálbér és a garantált bérminimum. A kormány a munkaadók és a munkavállalók képviselőire hagyja vitát.
Szerző(k): Komócsin SándorNem tudja elfogadni a kormány a munkaadói szervezetek feltételét a szociális hozzájárulási adó csökkentésének jövő év elejére időzítéséről - derült ki a mai kormányinfón az Mfor.hu érdeklődése nyomán. Ez pedig azt jelenti, hogy elakadhatnak a tárgyalások a munkaadók és munkavállalók között a 8 százalékot meghaladó minimálbér-emelésről.
Szerző(k): K. Kiss GergelyA Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fóruma (VKF) megkezdte a kétéves bérmegállapodás idei makromutatóinak értékelését. A munkaadói oldal nem változtatna a 8 százalékos mértéken, a szakszervezetek újra tárgyalnák a megállapodást.
Szerző(k): K. Kiss Gergely