Veszélybe került hazánk egyik fontos, nívós iskolája, amely túlzás nélkül megpecsételheti a legifjabb generációk sorsát az északkelet-magyarországi régióban. Az állami támogatás ugyanis egyszer csak elapadt, a szülők és a helyi civilek most még kitartanak, de több mint ezer diák jövője jelenleg is erősen kérdéses. Mi lesz ezekkel a gyerekekkel?
Szerző(k): Hercsel AdélAz érettségi időszak nyitányát jelző középiskolai ballagás a diákok és a szülők számára egyaránt fontos ünnepi esemény. Nem sokkal a szalagavató bál után ilyenkor ismét kinyílnak a bukszák és megkezdődik a költekezés, hogy a virágboltosok, lufiárusok és az éttermek is kivegyék részüket a nagy közös örömből.
Szerző(k): S. A. S.Lezárult a felvételi időszak, a legtöbb tanuló a technikumot választotta.
Szerző(k): K. O.A Békásmegyeri Veres Péter Gimnázium fenntartója az állam, ami azzal, hogy sok más iskolával együtt át akarja adni az ország jelenleg 4. legjobbjaként ismert gimnázium fenntartását is, gyakorlatilag beismerte: nem képes ellátni a feladatait – áll az Óbuda-Békásmegyeri Polgármesteri Hivatal közleményében.
Szerző(k): Eisenkrammer NóraÚj fokozatba kapcsolt az „iskolai privatizáció” és egyáltalán nem a véletlen műve, hogy ismert, jóhírű intézményekre vetik ki a hálót. Na de kinek és miért éri meg fenntartani egy középiskolát?
Szerző(k): Hercsel AdélA székesfehérvári gimnáziumokat szeptembertől venné át a modellváltó felsőoktatási intézmény, de fontosnak tartják a szülők és a diákok támogatását is.
Szerző(k): EconomxEgy reprezentatív kutatás eredményei szerint a műszaki- és természettudományos pályák mind a fiúknál, mind a lányoknál hátrébb sorolódnak a továbbtanulási lehetőségeik számbavételekor.
Szerző(k): Vermes ÁdámAz OECD legújabb oktatási jelentése szerint három mutatóban egészen biztosan az utolsó helyen áll Magyarország. Ezek a kezdő tanári fizetések, valamint az oktatásra fordított kiadások. Ezek nem jelentenek különösebb újdonságot, ugyanakkor kirajzolódott egy viszonylag új keletű probléma.
Szerző(k): Economx