Nagy árat kell fizetni az utólagos biztonságért, a bruttó hazai termék kiesése milliárdos nagyságrendű lesz – erre figyelmeztetnek a közgazdászok a németországi határellenőrzések első hetében.
Szerző(k): Thurzó KatalinA tisztességtelen áremelések miatt már követelik a kormány piaci beavatkozását a fogyasztói szervezetek Németországban, amelyek javaslatot nyújtottak be egy, a teljes élelmiszerláncot ellenőrző, állami árfigyelő központ felállítására.
Szerző(k): Thurzó KatalinA brit kormány olyan megoldások kidolgozására szólítja fel a gyártókat és a technológiai cégeket, amelyekkel használhatatlanná lehet tenni az ellopott mobiltelefonokat.
Szerző(k): Horváth TiborA vásárlási kedv különösen a legfiatalabbak körében magas, az ő esetükben tízből négyen készülnek erre a lépésre.
Szerző(k): EconomxMagyar mintára a franciaországi szupermarketekben is kötelező lesz júliustól figyelmeztetni a vásárlókat, ha egy termék mérete összement, az ára viszont nőtt. A zsugorinfláció mellett az „olcsóinflációs” megoldások ellen is harcot hirdetnek, mégpedig egész Európában.
Szerző(k): Thurzó KatalinMinden második vásárló a hazai termékeket teszi a kosarába, szerintük ez egyet jelent a biztonsággal.
Szerző(k): Horváth BalázsAz Economx értesülései szerint ezekben a pillanatokban is folyamatosan rögzíti a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal az egymilliárd forint feletti árbevétellel rendelkező cégek bejelentéseit a kiszerelés-csökkentésről. Péntektől pedig a Nébih adatbázisában mindenki terméknév alapján keresheti a kiszerelés csökkentésére vonatkozó adatokat.
Szerző(k): Drávucz PéterSokan azonban az alternatív változatokat szeretik vagy kénytelenek megvenni.
Szerző(k): EconomxA régi, matrica nélküli termékek várhatóan nem fognak kikopni június 30-ig a polcokról, az érintett cégek nem kaptak elég időt a felkészülésre, a visszaváltó automatákat meg kell tanítani arra, hogy felismerjék a terméket, ám láthatóan ez is késésben van. Egyszóval érdemes lenne 2025. január 1-ig elhalasztani a kötelező visszaváltási rendszer (DRS) bevezetését – mondta el az Economxnak a szakértő.
Szerző(k): Drávucz Péter