Április végén összesen 20 milliárd forintos adóssága volt a magyar kórházaknak a négy egyetemi klinika nélkül, és az egészségügyi intézmények lejárt adósságállománya egy hónap alatt további 3,9 milliárd forinttal nőtt - derül ki a Magyar Államkincstár friss adataiból.
Szerző(k): Ambrus-Nagy BoglárkaEgyszerűsített áremelési kérelmeket nyújthatnak adott termékcsoportban tartozó gyógyászati segédeszközök (gyse) forgalmazói egy tegnap megjelent kormányrendelet szerint. A gyse piacon érintett cégeket képviselő érdekvédelmi szervezetek hónapok óta intézkedéseket sürgettek arra hivatkozva, hogy a költségnövekedés a támogatott segédeszközök eltűnéséhez vezethet. A mostani rendelet az ágazat számára februárban beígért 3 milliárdos gyorssegély elosztását teszi lehetővé, hatályba lépésével a betegeknek nem kell többet fizetni az eszközökért.
Szerző(k): Szepesi AnitaSürgős kormányzati beavatkozásra van szüksége a támogatott gyógyászati segédeszközök használatára jogosult 800 ezer magyar betegnek. A Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő által jelenleg finanszírozott segédeszköz támogatás rendszer fenntarthatatlan 400 forint közeli euró és 260 ezer forint garantált bérminimum mellett – hívja fel a figyelmet a legnagyobb hazai gyógyászati segédeszköz (gyse) szakmai szervezet, a Forgalmazók az Egészségért Szövetség (FESZ)
Szerző(k): Szepesi AnitaA 18 éve változatlan finanszírozási árak lehetetlen helyzetbe hozták a gyógyászati segédeszköz (gyse) piac szereplőit. Egy átlagos gyse boltban kapható termékek több mint fele veszteséget, vagy nulla nyereséget termel, ami könnyen odavezethet, hogy 2022 tavaszától nem lehet többé egyedileg gyártott gyógyászati segédeszközhöz jutni Magyarországon. A kormány 3 milliárdos gyorssegély-ígérete csak a problémahalmaz kis részére jelent megoldást, ha megérkezik - derült ki a segédeszközpiaci szereplők által rendezett csütörtöki háttérbeszélgetésen.
Szerző(k): Szepesi AnitaVárhatóan nő az árverseny, ezáltal csökkenhet az antigén gyorstesztek ára, miután szerdától kiskereskedelmi üzletek is árulhatnak ilyen terméket - közölte az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) csütörtökön az MTI-vel.
Szerző(k): K. Kiss GergelyKritikus helyzetbe kerültek az egyedi gyógyászati segédeszközöket gyártó vállalkozások, az egyre súlyosbodó alulfinaszírozás miatt 2022 tavaszától korlátozhatják, vagy be is szüntethetik működésüket. A múlt heti, 3 milliárd forintos, kormányzati gyorssegélynek szánt költségvetési átcsoportosítás egyáltalán nem vonatkozik az egyedi eszközöket gyártó területekre, vagyis ez a terület semmilyen segítséget sem kapott - áll az Ortopéd Cipőkészítők Szövetségének MTI-hez eljuttatott közleményében.
Szerző(k): Szepesi AnitaKötelező regisztrációhoz kötné egy jogszabály-módosítási javaslat az orvosi készülékek forgalmazását: nemcsak a vérnyomásmérő, hanem a vércukormérő, és az összes többi orvostechnikai eszköz árusítását is - derül ki az ATV Híradó riportjából.
Szerző(k): Szász PéterA legnagyobb hazai gyógyászati segédeszköz szakmai szervezet, a Forgalmazók az Egészségért Szövetség (FESZ) is támogatja a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara (MESZK) akcióját, jobb munkakörülményeket, biztonságos munkaeszközöket és béremelést követelve - közölte a FESZ, amely tagjait az egészségügyi szakdolgozókkal együtt július 31-ére a Hősök terére hívja. A demonstrációhoz csatlakozott már az öt országos szakszervezeti szövetség is.
Szerző(k): Domokos ErikaÚj többségi tulajdonoshoz került a Biropharma Kft. Az Avemar étrendkiegészítő-gyártó céget az Eximbank egyik befektetési alapja vásárolta meg. A cél, az amerikai piac meghódítása, és az export növelése.
Szerző(k): Szakonyi Péter