A külügy rendszerét ért hekkertámadásokról érkezett az első kérdés. (Csütörtökre egyébként az már kiderült, hogy hiteles az a levél, dokumentum, amely újságírókhoz szivárgott ki.)
Szerző(k): Károly GáborA Fidesz a TikTokon reagált az elmúlt napok fejleményeire: vágatlanul közzétették azt a videót, melyen Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a 444 újságírójával beszélget.
Szerző(k): K. G.A tárcavezető videóban reagált arra, hogy a Külgazdasági és Külügyminisztériumból kikerült egy belső dokumentum, mely szerint külügyes munkaállomások és szerverek váltak megbízhatatlanná. Szijjártó Péter a dokumentum hitelességét nem cáfolta, és szerinte annak a kikerülése „érdekes” kérdéseket vet fel.
Szerző(k): Károly GáborKibertámadás érte az Europol rendszerét. A támadást magára vállaló hackercsoport szerint titkosított rendőrségi dokumentumokhoz fértek hozzá, de a bűnüldöző szervezet szerint semmi ilyesmi nem történt.
Szerző(k): Zádori BenceAz év eleje óta már az ötödik olyan biztonsági frissítést adja ki a Google a Chrome böngészőhöz, ami egy nulladik napi sebezhetőséget javít.
Szerző(k): Zádori BenceA kínai hackerek a Pekinggel szemben kritikus, az országukkal intenzíven foglalkozó parlamentközi szövetségnek (IPAC) minden európai uniós tagját célba vették.
Szerző(k): Horváth TiborKibertámadások sorát éljük meg, az áldozatok száma pedig napról napra emelkedik. A legtöbb és legérzékenyebb adat az egészségügyi ellátórendszerkben keletkezik. A hackerek már akár több tíz milló forintot is kérnek válságdíjként – hangzott el egy a napokban megrendezett egészségügyi konferencián.
Szerző(k): Koncsek RitaA cég friss jelentése szerint a mesterséges intelligenciát fogják használni az amerikai, dél-koreai és indiai választások megzavarására. Tajvanon már teszt jelleggel ki is próbálták.
Szerző(k): H. Sz.