A bíróság jogerős ítéletben mondta ki, hogy Seszták Miklós bármilyen feljegyzés és jegyzőkönyv nélkül osztotta a pontszámokat a felszámoló cégek pályázatainál - írja Hadházy Ákos posztjában egy volt felszámoló peres eljárására hivatkozva. A kormány 2021 márciusában újraszabta a felszámolói piacot is, 130-ról 90-re szűkítette a felszámolói névjegyzéket, a többség új szereplő; a korábbi névjegyzékből 83 cég nem került be az új névjegyzékbe.
Szerző(k): Domokos ErikaEllenzéki győzelem esetén korrupcióellenes tárca nélküli miniszter lesz Hadházy Ákosból, akit Márki-Zay Péter ellenzéki miniszterelnök-jelölt kért fel erre a feladatra. A felállítani tervezett korrupcióellenes hivatal nem nyomozóhatóság lenne, hanem joga lenne arra, hogy megnézze, a nyomozóhatóságok jól végzik-e a dolgukat.
Szerző(k): Domokos ErikaAz Európai Bizottságtól kéri a néhány év alatt felduzzasztott magyar telekommunikációs vállalat, a 4iG Nyrt. finanszírozásának és kivételezett helyzetének kivizsgálását Donáth Anna, a Momentum elnöke és EP-képviselője, valamint Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő. A képviselők szerint komoly nemzetbiztonsági kockázatot rejt, ha annyi kritikus infrastruktúra kerül egyetlen magántulajdonos kezébe, mint amennyi a 4iG tulajdonosához.
Szerző(k): Domokos ErikaÚjabb, nagy értékű támogatást elnyert, ám meg nem valósult projektről számolt be Hadházy Ákos független parlamenti képviselő. Egy cég Bócsán 632 millió forint - a magyar hatóság által megítélt uniós - k+f-támogatást nyert el, hogy szerves trágyához adalékanyagok hozzáadásával "talajkondicionálókat" fejlesszen ki, majd gyártson. A létesítmény a megjelölt helyszínen nem épült meg; a megítélt támogatásból 474 milliót kifizettek. A cég állami támogatást is kapott.
Szerző(k): Domokos ErikaAz Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet hosszas pereskedés után adta ki a Szputnyik- és Sinopharm-vakcinák engedélyezési dokumentumait. Ezekben ugyan kitakartak bizonyos részeket, de Hadházy Ákos független képviselő a fájlból kinyerte az adatokat, amelyből kiderül: a magyar hatóság nem tudta rendesen megnézni az orosz gyárakat, hiányos volt a dokumentáció, az adenovírusok fertőzőképességét az oltóanyagokban nem határozták meg pontosan. A jelentés szerint nincs elegendő adat a gyártási folyamatból származó és egyéb szennyezések feltérképezéséről sem. Külföldi - például a szlovák és a brazil - hatóságok is hasonló aggályokat fogalmaztak meg korábban. Falus András immunológus professzor, aki tagja volt az OGYÉI által felkért szakértői csapatnak egyértelmű politikai utasításról beszélt az elfogadási eljárás során.
Szerző(k): Szabó Dániel