Az energetikai szakértő szerint egyáltalán nem véletlen, hogy az Európai Bizottság épp a REPowerEU kapcsán kezdett lazítani, ugyanakkor most már a kormányzattól függ, milyen gyorsan képes megteremteni a szuperolcsó áramhoz szükséges jogszabályi hátteret.
Szerző(k): Sarkadi-Illyés CsabaAz elmúlt tíz év elszalasztott lehetőségek sorozata – már ami az energiapolitikát illeti – ráadásul a kormány tudatosan megtévesztette a magyarokat, amivel hosszútávú és szinte jóvátehetetlen nehézségeket okozott a társadalomban, mondta Holoda Attila energetikai szakértő az Economx podcastjában. A második Orbán-kormány egykori helyettes-államtitkára szerint az embereket könnyű megtéveszteni, különösen akkor, ha úgy érzik, hogy abból előnyük származik.
Szerző(k): Gáll CsongorMajdnem biztosra veszi Holoda Attila energetikai szakértő, hogy egy jó darabig tartósan hatossal fog kezdődni a benzin és a gázolaj ára, és ez mindaddig így marad, amíg gyengélkedik a gazdaság, és vele együtt a forint. Az üzemanyagárak másik nagy befolyásoló elemében, a nemzetközi olajárakban sem lát olyan nagy ingadozást, ami alapvetően változtatna a hazai árak alakulásának a trendjén.
Szerző(k): EconomxTöbb mint bűn elpocsékolni egy gáztároló kapacitását – mondta Holoda Attila energetikai szakértő az RTL Híradónak arról, hogy az MVM kitermel 800 millió köbméter párnagázt a hajdúszoboszlói gáztárolóból. Ezzel tönkre tehetik a tároló kapacitásának egy részét. Az LMP szerint a kormány nem ellátásbiztonságból akarja kitermelni a párnagázt, hanem anyagi okokból. A kormány szerint a hajdúszoboszlói gáztároló nélkül is az unió élvonalába fog tartozni Magyarország tárolókapacitása.
Szerző(k): Domokos ErikaTöbbe kerül az energiahálózatok működtetése az elszálló áram és gázárak miatt, ezért kell emelni az úgynevezett rendszerhasználati díjakat – mondta az RTL Híradónak Holoda Attila energiapiaci szakértő. Sokan nem értik, miért nő ez a költség is a számlákon.
Szerző(k): Szász PéterNem ez a tél, hanem a következő tél lesz kritikus, a nagy kérdés, hogy képes-e Európa felkészülni arra, hogy Oroszország helyett máshonnan pótolja a gázt - véli Holoda Attila volt energetikai helyettes államtitkár. Az orosz gázra alkalmazott uniós ársapkát tüneti kezelésnek mindenképp jónak tartja, de úgy véli, mellé kell tenni további intézkedéseket is.
Szerző(k): Domokos LászlóHa önök figyelmesen olvassák és hallgatják a híradásokat, akkor bizonyára feltűnt, hogy a gáztárolók töltöttségi szintje és az orosz gáz nem érkezése ügyében nem Franciaországgal vagy az Egyesült Királysággal foglalkozik sokat a magyar sajtó, hanem Németországgal. Ebben van ugyan logika, de attól még az értelmezési zavarokat okozhat, hogy akár egy napon belül is egymásnak ellentmondó - vagy annak tűnő - nyilatkozatok, hivatkozások, elemzések vagy helyzetértékelések jelennek meg Németország (vagy: Európa) a fűtési szezonra való felkészültségéről. A helyzetet érdemesnek tartjuk kicsit kielemezni és magyarázni is, ezért a Napi.hu friss videó podcastjába a német és az európai gázhelyzetet is jól ismerő energetikai szakembert hívtunk beszélgetőtársul.
Szerző(k): Szabó M. IstvánSajtótalálgatásként felmerül a gyanú, hogy túlárazva vásárolhatja meg Oroszországtól a plusz gázt a kormány, hasonlóan ahhoz, ahogy pánikszerűen beszerezték annak idején a lélegeztetőgépeket. Az erre szánt keretösszeg 740 milliárd forint, hitelből.
Szerző(k): Komócsin SándorNincs olyan, hogy piaci ár – mondta Holoda Attila energetikai szakértő a 24.hu-nak. Márpedig erre alapul majd az augusztus elsejétől beharangozott új szabályozás.
Szerző(k): Domokos László