Oroszországban jelentősen romlott az emberi jogi helyzet azóta, hogy tavaly februárban megtámadták Ukrajnát – olvasható egy közelmúltban közzétett ENSZ-jelentésben. A nemzetközi emberi jogi testületek azonban nem rendelkeznek olyan rendőri vagy más mechanizmussal, amely az egyes államokat kötelezhetné a betartásra – nyilatkozta lapunknak Hurst Hannum professzor emeritus, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem War and Peace konferenciájának vezérszónoka.
Szerző(k): Csernik-Varga AdriennUkrajna különbíróságot szeretne felállítani a 2022. február 24-én indított orosz támadás miatt.
Szerző(k): EconomxAz orosz vezető távolmaradása a dél-afrikai BRICS-csúcstalálkozón jól mutatja a Nemzetközi Büntetőbíróság elfogatóparancsának geopolitikai hatását.
Szerző(k): Horváth TiborNorvég szeizmológusok számításai azt bizonyíthatják, hogy nem az ukránok robbantották fel Noha Kahovka gátját.
Szerző(k): Fogarasi KittiMegszólalt Marija Alekszejevna Lvova-Belova orosz gyermekjogi biztos, aki ellen Vlagyimir Putyin mellett március végén adott ki nemzetközi elfogadóparancsot a hágai székhelyű Nemzetközi Büntetőbíróság. Az orosz elnök közvetlen munkatársa tagadta a vádakat, miszerint közel 20 ezer ukrán gyermeket deportáltak volna illegálisan Ukrajnából Oroszországba. Sőt, Lvova-Belova kifejtette: ő lényegében nem is érti, mivel vádolják őket.
Szerző(k): Hercsel AdélMegbotránkoztató videó terjedt el egy kivégzésről, amelynek a hitelességét egyelőre még nem tudták igazolni. Zelenszkij ukrán elnök egy videóban a nemzetközi vezetők segítségét kéri.
Szerző(k): EconomxFőügyész volt 27 évesen abban a perben, amelyben 22 volt SS-parancsnokot vádoltak több mint egymillió zsidó meggyilkolásával a megszállt Kelet-Európában.
Szerző(k): EconomxOroszország ENSZ-nagykövete hétfőn visszautasította, hogy az Európai Unió és az Egyesült Államok áprilisi tréfának nevezze Oroszországnak az ENSZ Biztonsági Tanácsában (BT) betöltött elnöki szerepét.
Szerző(k): Horváth Tibor