Egy kétkeresős, kétgyermekes családnak havonta 253,8 ezer forint kellett tavaly az elfogadható színvonalú megélhetéshez.
Szerző(k): Domokos LászlóMától lép hatályba a Nemzetközi Munkaügyi Szervezet (ILO) háztartási alkalmazottakra vonatkozó 2011-ben elfogadott államközi egyezménye, amely az alapvető munkaügyi jogokat kiterjeszti a háztartási alkalmazottakra is világszerte.
Szerző(k): Szabó ZsuzsannaTovább csökkent májusban a hitelintézetek ügyfélhiteleinek állománya, ám már csak minimális mértékben. A vállalati hitelezés bővült, a háztartások hitelállománya azonban tovább zsugorodott. A belföldi ügyfélbetétek csökkenése májusban megállt, ezen belül a háztartások betétállománya tovább fogyatkozott - derül ki a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének (PSZÁF) gyorselemzéséből.
Szerző(k): MTIMagyarországon a jelenlegi gazdasági és pénzügyi válság során tovább erősödtek a társadalom szegmentálódásának, a szegénységben és kirekesztettségben élők társadalmi-demográfiai profiljának élesebbé válásának, valamint a szegénység és társadalmi kirekesztettség generációk közötti újratermelődésének felerősödésének tendenciái - derül ki a Tárki most megjelent tanulmánykötetéből.
Szerző(k): Szabó ZsuzsannaMegjelent a Magyar Közlönyben szombaton az a rendelet, amelynek alapján januártól 10 százalékkal csökken a lakosság számára a távhő, a villamos energia és a földgáz ára.
Szerző(k): MTI-EcoMagyarországon a háztartások 120 ezer forint összegű egy főre jutó havi jövedelmet tartanak szükségesnek az átlagos szintű megélhetéshez, 70 ezer forintot a nagyon szűköshöz, illetve 215 ezer forintot a nagyon jóhoz.
Szerző(k): Domokos LászlóA családi adókedvezmény csak a kettőnél több gyermeket nevelő családokban volt elegendő arra, hogy megakadályozza a fogyasztás csökkenését, ugyanakkor némileg zárult az olló a gyermekes és a gyermektelen háztartások között - többek közt ez derül ki a KSH nemrégiben közzétett adataiból.
Szerző(k): NAPIElőször csökkent a magánvagyon értéke világszerte a 2007/2008-as pénzügyi válság óta - derül ki a Credit Suisse szerdán közzétett kimutatásából.
Szerző(k): MTIA magyarok bevételük 36 százalékát lakhatásra, 25 százalékát élelemre költik, de telefonra-tévére és közlekedésre is jövedelmünk viszonylag nagy részét fordítjuk. Összevetve az európai átlagokkal, az adatok alapján úgy tűnik, Magyarországon magas a rezsi, illetve alacsony a háztartások bevétele.
Szerző(k): NAPI