Emelkedik az orosz minimálbér, a brit Munkáspárt pedig előállt kormányalakítása utáni első költségvetési tervével. Georgiában választási csalás gyanúja merült fel, de hatályba léptek a Kínából származó akkumulátoros elektromos járművekre kivetett uniós vámok is. Ezek voltak a hét legfontosabb külgazdasági és külpolitikai eseményei.
Szerző(k): Csernik-Varga AdriennA vészharangot maga a Nemzetközi Valutaalap európai vezetője kongatta meg, szavait pedig az előrejelzések is megerősítik.
Szerző(k): Zádori BenceOrbán Viktor közben csodát ígért, igaz ennek van néhány - rajtunk igencsak kívül álló - feltétele. A héten a legfontosabb adat is megérkezik: a látlelet a magyar gazdaság teljesítményéről.
Szerző(k): Hegedűs SzabolcsA pénzügyminiszter szerint hazánk a bizonytalan nemzetközi környezetben is megőrizheti a javuló gazdasági kilátásokat.
Szerző(k): EconomxA német kormány ugyan még lát kiutat a recesszióból, de a külföldi elemzők szerint már nincs esély a fellendülésre. Eközben a Mercedes főnöke kiborult, szerinte túl sokat betegeskednek az alkalmazottak, ami alávág a termelésnek.
Szerző(k): Thurzó KatalinUgyan az EKB csökkentette az alapkamatot, és Christine Lagarde, a szervezet elnöke is optimistábban tekint a gazdaság alakulására, azonban a Nemzetközi Valutaalap (IMF) vezetője szerint korai még az öröm.
Szerző(k): Zádori BenceHiába kezdtek lazításba a nagy jegybankok világszerte, a magas kamatok miatt a szegényebb országok sora mehet csődbe a következő évtizedben.
Szerző(k): Lovas-Romváry AndrásAz S&P Global Ratings nemzetközi hitelminősítő péntek éjjel Londonban bejelentette, hogy az eddigi "BBB plusz"-ról egy fokozattal "A mínusz"-ra javította a hosszú futamú horvát szuverén besorolást, míg Ukrajna szelektív csődhelyzetét megerősítették.
Szerző(k): EconomxAz Európai Unió és az Egyesült Államok után a Nemzetközi Valutaalap Ukrajna legnagyobb finanszírozója.
Szerző(k): K. G.