Megkapta a zöld utat részvénykibocsátására és kettős tőzsdei bevezetésére a kínai fintech cég, az Ant Group. Ez lesz minden idők legnagyobb értékű tőzsdei bevezetése, amely egyfajta erődemonstrációnak is felfogható kínai részről.
Szerző(k): Lovas-Romváry AndrásA bevezetés napján hatalmasat emelkedett a lengyel online kereskedőház, az Allegro részvényeiért. Soha nem volt még ekkora kibocsátás a régióban.
Szerző(k): Lovas-Romváry AndrásÖtödik alkalommal publikálta a Budapesti Értéktőzsde a BÉT50 – ötven hazai vállalat sikertörténete című kiadványát. Az évente 50 sikeres hazai középvállalatot bemutató publikáció legfőbb célja, hogy minél több kkv lépjen a nyilvános kereskedésbe.
Szerző(k): Rácz GergőEgy nap alatt duplázták értéküket a felhő alapú adattárolással foglalkozó Snowflake részvényei, pedig a kibocsátás már önmagában is rekordnak számított a szoftvercégek között. A járvány nagyon keresetté tette a cég termékeit, s a kibocsátásba Warren Buffeték is beszálltak.
Szerző(k): Lovas-Romváry AndrásHamarosan tőzsdére léphet az adatelemzéssel foglalkozó Palantir, amely az amerikai kormányzati szervek, többek között a CIA számára is végez szolgáltatásokat. A cég azt reklámozza magáról, hogy más, mint a többi techcég, ez azonban nem teljesen igaz.
Szerző(k): Lovas-Romváry AndrásElső nyilvános kibocsátás után a New York-i Értéktőzsdére menne a Tesla kínai versenytársa. Az Xpeng Motors annak ellenére lépne az amerikai tőzsdére, hogy az amerikai törvényhozás komoly lépésekre készül az ott jegyzett kínai cégek ellen.
Szerző(k): Lovas-Romváry AndrásTőzsdére készül a világ legnagyobb online és mobilfizetési platformja, az Alipay tulajdonosa, az Ant csoport - írja az MTI a Reutersre hivatkozva.
Szerző(k): Domokos ErikaNagy a tolongás a részvényekért a tőzsdéken, s különösen igaz ez a frissen kibocsátott papírokra. Amerikában úgy pörögnek a tőzsdei bevezetések, mint még soha, ráadásul az új részvények nagyon jól szerepelnek, mindegy, mivel foglalkozik az adott cég.
Szerző(k): Lovas-Romváry AndrásA tíz évvel ezelőtti, recesszióval kísért pénzügyi válság óta nem jelent meg olyan kevés új vállalati részvény a Londoni Értéktőzsdén (LSE), mint az idén. Elemzői vélemények szerint ennek egyik fő oka a brit EU-tagság megszűnésének (brexit) folyamatát övező bizonytalanság - írja az MTI.
Szerző(k): Szabó Zsuzsanna