Átfogó oktatási paradigmaváltásra, a digitális készségek elsajátításának általánossá tételére van szükség ahhoz, hogy valóban versenyképesek tudjunk lenni − mondta az Economxnak Tajthy Krisztina, a Digitális Vállalkozások Szövetségének főtitkára, aki szerint óriási lemaradás tapasztalható a magyar kkv-k digitális fejlettségben.
Szerző(k): Kreivich OrsolyaAz elmúlt években komoly sokkhatások érték az IT-szektort, a folyamatok néha talán még ellentmondásosnak is tűnhetnek, ám minderre létezik magyarázat – mondta el a Napi.hu-nak a PROGmasters programozóiskola és IT képzési központ vezetője.
Szerző(k): Drávucz PéterA gazdasági fejlődés és a magasabb hozzáadott munkahelyek létrejötte elképzelhetetlen lesz a jövőben a mesterséges intelligencia általános alkalmazása nélkül. A magyarországii szakmai szövetség ezért támogatja a technológiát, és szeretné, ha a szabályozás kellően rugalmas lenne és a technológia elterjedésének támogatását segítené.
Szerző(k): EconomxA munkaadók ugyan többnyire nyitottaknak tartják magukat a nők foglalkoztatására, és úgy érzik, esélyegyenlőséget biztosítanak női alkalmazottjaiknak, de ezzel az érintettek nem értenek egyet – derül ki az Informatikai, Távközlési és Elektronikai Vállalkozások Szövetsége (IVSZ) legfrissebb kutatásából.
Szerző(k): EconomxA digitális ökoszisztéma egy olyan folyamatosan fejlődő, modernizálódó gazdasági, társadalmi, kulturális közeg, amely egyre inkább beépül a mindennapjainkba, átszövi azt, ezzel meghatározóvá válik. Ennek fontosabb elemeiről és a mindennapi feladatokba való beépüléséről is beszélt a napi.hu podcastjában Tajthy Krisztina, az IVSZ - Szövetség a Digitális Gazdaságért főtitkára.
Szerző(k): Horváth TiborA koronavírus alatt megszokottá vált otthoni munkavégzés a lezárások után is velünk maradtak, az IVSZ digitális szövetség pedig arra hívja fel a figyelmet, hogy a munka törvénykönyvében kellene rögzíteni az ezzel kapcsolatos jogokat és kötelezettségeket.
Szerző(k): Csernik-Varga AdriennÖt-hat évvel ezelőtt az igazán nagyot szólt a mainstream médiában is, hogy létrejöttek olyan átképző-továbbképző iskolák, intézetek, ahol a tandíjat nem az állami átképző alap, hanem a delikvens fizette ugyan, de azt, hogy a szakmájában el tud helyezkedni, az iskola azzal garantálta, hogy csak azután kérte el a tanfolyam díját, hogy a tanulója az új szakmájával elhelyezkedett. De akkor miért nem lettek sikeresek a programozóiskolák? Illetve: az az ő hibájuk-e, hogy a magyarországi munkaerőpiac sokkal több ilyen “nebulót” is azonnal felvenne, de az igényt - legalábbis úgy látszik - egyszerűen nem lehet kielégíteni. A Napi.hu videós podcastjának vendége Boda József, a Codecool társalapító igazgatója.
Szerző(k): Szabó M. IstvánNégyből három hazai informatikus valószínűnek tartja, hogy a következő két évtized során távmunkában külföldi munkaadónak dolgozik, és szinte minden szakember az IT-életpálya természetes részének tekinti a külföldre történő munkavégzést. Mindez nemcsak az egyébként is súlyos munkaerőhiánnyal küzdő digitális munkaerőpiac szempontjából újabb egyértelmű figyelmeztetés: ha a hazai munkáltatók nem találnak megfelelően felkészült IT-szakembereket, az súlyosan fenyegeti a versenyképességet.
Szerző(k): Molnár CsabaEgy friss felmérés szerint aggodalomra ad okot, hogy a magyar informatikusok közül sokkal többen terveznek távmunkában, külföldi cégeknek dolgozni, mint hazai munkáltatóknak. Előbbit a magasabb bérek, a jobb karrierlehetőségek és a rugalmasabb munkavégzés miatt preferálják.
Szerző(k): Nagy Martin