Az autóipari beszállítók elit ligájába lépne elő a Xinzhi Group egy több tízmilliárd forintos beruházásával, amellyel Hatvanban ép ...
Más számokkal kalkuláltak eddig az elemzők, ugyanakkor a kínai aranytartalék is megmoccant.
A magyar vállalatok egyre nyitottabbak a fintech platformok használatára, például olyan fedezeti megoldások esetében, amelyekkel h ...
Kína a drasztikusan szankcionált Oroszország létfontosságú kereskedelmi partnere. A Peking és Moszkva közötti kereskedelem 2023-ban rekordmagasra, 240 milliárd dollárra ugrott. De hogyan tovább?
Szerző(k): Horváth TiborMinden gazdasági ciklusnak megvan a maga devizaháborúja. Az 1920-as években Franciaország, Németország és Belgium is leértékelte a saját devizáját annak érdekében, hogy visszatérjen az első világháború alatt felhagyott aranyszabványhoz. Az 1930-as években a világ nagy nemzetgazdaságai versenyképes leértékelésekhez folyamodtak, hogy visszaszerezzék az 1929-es amerikai tőzsdei összeomlás után elvesztett jólétet. A történelem ismétli önmagát, a dollár ereje idén újabb monetáris háborút indíthat el.
Szerző(k): Gyöngyösi BalázsKína több mint két évtizeden át tartó fenomenális gazdasági teljesítménye lenyűgözte és megrémítette a világ nagy részét, beleértve az Egyesült Államokat, a legfontosabb kereskedelmi partnerét. Most nagyon úgy állnak a dolgok, hogy Washingtonnak és Pekingnek össze kell feszülnie, de ennek a módját még nem tudjuk – jegyezte meg Salát Gergely sinológus.
Szerző(k): Horváth TiborElső alkalommal vált a rubel Oroszország külkereskedelmi elszámolásainak fő fizetőeszközévé – derült ki a Bank Rosszii hétfőn közzétett adataiból.
Szerző(k): L. K.