Újabb mérföldkőhöz érkezett a kínai Huayou Cobalt magyarországi leányvállalata, a Bamo Technology Hungary Kft. Ácsra tervezett katódgyárának története: ugyanis benyújtották a környezethasználati engedélykérelmeket. A beruházó szerint júniusra kézhez vehetik az építési engedélyt is.
Szerző(k): Sarkadi-Illyés CsabaAz Economx az elmúlt időszakban szorosan követi, és igyekszik különböző aspektusokból bemutatni a hazánkba beinduló kínai nagyvállalati betörést. Ott voltunk azon a sajtótörténeti helyszínen, amikor az egyik óriás megmutatta magát a hazai közvélemény előtt, megnéztük azt is, milyen elvek mentén kommunikálnak a magyar közeggel. Jelen cikkünkben azt vizsgáljuk meg, milyen következtetéseket kell levonnunk Kína afrikai jelenlétéből.
Szerző(k): Sarkadi-Illyés CsabaAhhoz, hogy megismerjük az új iparágat és a szereplőit, kérdeznünk kell. Az Economx interjújából kiderül, kinek mit kell tanulnia a másiktól.
Szerző(k): Sarkadi-Illyés CsabaA Huayou Cobalt úgy döntött, érdemes kommunikálnia a magyar nyilvánossággal.
Szerző(k): Sarkadi-Illyés CsabaBepillantást nyertünk egy kínai óriás gondolataiba.
Szerző(k): Sarkadi-Illyés CsabaÍrásban kérdezte Szijjártó Péter külügyminisztert arról az LMP-s Keresztes László Lóránt, hogy miért nem kommunikált a kormány egyértelműen az Ácson létesített katódgyárról. A miniszter helyett végül Menczer Tamás államtitkár adott választ, aki azt közölte: a kínai Huayou Cobalt beruházásával kapcsolatos tárgyalások lezárulta után mindenkit tájékoztatni fognak, a kormány pedig minden környezetvédelmi előírást betartat az üzem felépítésénél.
Szerző(k): EconomxAz építtető cég szerint az üzem nem lesz káros az egészségre, ráadásul óriási adóbevételt jelent majd a településnek, mégis egymás után állnak fel az ácsi képviselők.
Szerző(k): Economx